10 września rozegrane zostały mecze 6 kolejki Podhalańskiej A klasy.
Po sześciu kolejkach w A klasie nadal nie ma zdecydowanego faworyta. Drużyny na miejscach od 1 do 6 dzielą zaledwie 2 pkt i wszystko jest możliwe. Po niedzielnych meczach nowym liderem została ekipa z Rabki tuż za nią są "jedenastki" z Tylmanowej, Nowego Targu, Czarnego Dunajca i Poronina. Na szóste miejsce ze stratą 2 pkt do lidera spadła prowadząca dotychczas drużyna Przełęczy Łopuszna.
W galerii fotoreportaż Hanny Kardaś z meczu Poroniec- Ostrowsko!!!!!
Poniżej wyniki 6 kolejki i tabela opracowane przez Hannę Kardaś.
6 kolejka 10.09.2006Poroniec Poronin - Dunajec Ostrowsko 2:1 (2:1) Bramki: Malacina 10, Świder 12 - J. Klamerus 30.
Sędziował S. Myjak z Nowego Sącza.
Żółte kartki: Okręglak, D. Grela, R. Wicher - S. Gucwa, Kamiński, Janasik, Zagata.
Poroniec: S. Miśkowicz - Świder (20 Kiszela), Pańszczyk, J. Stasik, Skóbel,
Okręglak (46 M. Wicher), Malacina, D. Grela, R. Wicher, Montsko, Tylka.
Dunajec: Sopata - R. Gucwa, Kamiński, Klimowski, Szumal, S. Gucwa,
Szczypka, M. Kozieł, Klamerus, Janasik, Zagata.
Trzy Korony Sromowce Niżne - Bystry Nowe Bystre 1:4 (1:0) Bramki: Grywalski 34 - Z. Staszel 68, 72, Salamon 80, Powrózek 84.
Sędziował J. Kalata ze Stasikówki.
Trzy Korony: Mirosław Waradzyn - Kozub, B. Regiec, P. Regiec,
Marcin Regiec - Grywalski, G. Regiec, Mariusz Regiec,
Golec (38 M. Pierwoła) - Marek Regiec (60 Marek Waradzyn),
Starowicz.
Bystry: Hornik - J. Tylka (70 Powrózek), A. Żołnierczyk, Karpiel,
W. Staszel - Z. Staszel, M. Żołnierczyk, Styrczula,
A. Staszel - Salamon, B. Tylka.
ZOR Frydman - ZKP Zakopane 3:2 (1:0) Bramki: Młynarczyk 40 karny, 72 karny, 78 - Frasunek 46,87.
Sędziował G. Noworolnik z Tylmanowej.
ZOR: Janczy - M asłowski, Wójcik, J. Jamróz,
Łukasz - Rusnaczyk (75 Mysliwiec), Łojek
(42 Dwornicki), Młynarczyk, Brynczka - Fryc, Ferko.
ZKP: Pawlica - Sowa, Skiepko, Gaura (75 Kubin),
Saguła - Furmanek (80 Barnowski), Pęksa, Leks,
Ligas (80 Zaleski, - Frasunek, Król.
Olimp Szarotka Nowy Targ - Przełęcz Łopuszna 3:0 (2:0) Bramki: Krauzowicz 23, Ł. Ślusarek 31, Adamczyk 53.
Sędziował S. Tworek z Tylmanowej.
Żółte kartki: Kolasa.
Olimp Szarotka:Trzeciak - Dzirdzik, Bulanda, Polczak, P. Mastalski - Bazuń
(78 Leśniakiewicz), Leja (89 Karpiel), Adamczyk
(70 Bobek), Kasperek (60 - M. Mastalski) - Ł. Ślusarek, Krauzowicz.
Przełęcz: B. Ambroż - D. Szymczak, Głowa (79 Ł. Ambroż), Kolasa
(68 J. Klamerus), Maciasz - P. Galik, Dziga, Chowaniec
(46 Pietrzak), Florczyk - M. Galik (76 Kamil Szymczak), Dzielski.
Lubań Tylmanowa - Jordan Jordanów 2:1 (1:0) Bramki: Kurnyta 8 karny, J. Piszczek 60 - Karkula 55.
Sędziował O. Pająk z Zakopanego.
Żółte kartki: R. Kozielec, Udziela, J. Piszczek - Pałach, Slonski. Czerwona: D. Wójtowicz 85 - druga żółta.
Lubań: Bobak - Piksa, P. Ciesielka, Ł. Kozielec, K. Ciesielka - R. Kozielec,
J. Piszczek, Żoładź, M. Piszczek - Udziela (83 P. Kozielec II),
Kurnyta (85 B. Ligas).
Jordan: Sitarz - Morończyk (41 Kokoszka), Matejko, D. Wójtowicz, A. Wójtowicz
(77 Mastela) - Pałach (56 Radoń), Sularz, Kołodziejczyk,
Gawroński - Słoński (71 Marcin Hodana), Karkula.
Skawianin Skawa - Wierchy Rabka 1:8 (1:2) Bramki: Domagala 10 karny - Jagosz 49, 52, 78, Michał Zachara 35, 60, Śmieszek 37, Marek Zachara 80, Majerski 85.
Sędziował J. Pawlikowski ze Stasikówki.
Skawianin: Moskała - Bogdał, Paździorko, Czech (25 Wróbel), R. Skawski - Jędruś,
Skwarek, Sutor, Śmieszek (78 Raczak) - Domagała, Pedzimąż.
Wierchy: Bednarczyk - I. Gacek, Kołat, Michał Zachara, Tupta (46 Jagosz),
T. Śmieszek, W. Zachara, K. Pędzimąż, K. Gacek (72 Marek Zachara),
Leśniak (70 Majerski), Książek.
Czarni Czarny Dunajec - Sokolica Krościenko 5:2 (0:2)
Bramki: S. Bandyk 67, 81 90, Dzielawa 69, A. Głowacz 70 - Wojtyczka 14, Orkisz 29.
Sędziował P. Bielak z Nowego Sącza.
Czarni: Czyż - A. Gacek, Szaflarski, Pankow (55 A, Głowacz), Kantor - R. Gacek,
Palenik, Dzielawa (85 J. Głowacz) - Cholewa, S. Bandyk.
Sokolica: Pawlak - S. Waksmundzki (81 Dyda), J. Waksmundzki,
Hałgas, Kołek - Ligas, Topolski, Orkisz, Czubiak
(46 Ciężkowski) - Zachwieja, Wojtyczka.
Tabela 1 | Wierchy Rabka | 6 | 14 | 18-5 |
2 | Lubań Tylmanowa | 6 | 13 | 16-8 |
3 | Olimp Szarotka NT | 6 | 13 | 12-6 |
4 | Czarni Czarny Dunajec | 6 | 13 | 12-7 |
5 | Poroniec Poronin | 6 | 13 | 13-9 |
6 | Przełęcz Łopuszna | 6 | 12 | 12-7 |
7 | Jordan Jordanów | 6 | 8 | 12-11 |
8 | Sokolica Krościenko | 6 | 7 | 17-13 |
9 | ZOR Frydman | 6 | 7 | 8-9 |
10 | Skawianin Skawa | 6 | 6 | 9-26 |
11 | Bystry Nowe Bystre | 6 | 5 | 10-14 |
12 | Dunajec Ostrowsko | 6 | 3 | 9-16 |
13 | Trzy Korony Sromowce N. | 6 | 2 | 7-16 |
14 | ZKP Zakopane | 6 | 1 | 5-13 |
tekst I fot Hanna Kardaś