8 kolejka przyniosła jak wiele poprzednich roszadę w czołówce. Co prawda Lubań Tylmanowa po zwycięstwie nad Skawianinem nadal prowadzi z 19 pkt ale Poroniec stracił już 3 pkt na rzecz Rabki i spadł z drugiego na piąte miejsce. Rabka natomiast mając 17 pkt "wskoczyła" na pozycję wicelidera.
Na trzecie miejsce z 16 pkt przesunęła się ekipa z Nowego Targu po efektownej wygranej z Nowym Bystrym. Dystansu do lidera nie tracą również Czarni zajmując obecnie czwartą pozycję.
W strefie spadkowej coś ruszyło, po wygranej z Jordanowem Trzy Korony przesunęły się w górę.
Wyniki i tabela poniżej a w galerii fot Hanny Kardaś z meczu Poroniec Poronin -Wierchy Rabka.
8 kolejka 24.09.2006Poroniec Poronin - Wierchy Rabka 1:3 (0:3) Bramki: M. Wicher 82 - Jagosz 16, W. Zachara 26,
Pędzimąż 45.
Poroniec: S. Miśkowicz - Świder, Kiszela, Skóbel, Pańszczyk, Okręglak
(46 R. Wicher), Surma, D. Grela, Ustupski (65 Malacina), Stasik, M. Wicher.
Wierchy: Bednarczyk - Leśniak, Kołat, Majerski, Tupta, Śmieszek, W. Zachara,
(60 M. Zachara, 83 Płonka), Pędzimąż, K. Gacek, Książek, Jagosz.
Olimp Szarotka Nowy Targ - Bystry Nowe Bystre 7:2 (3:2) Bramki: Ł. Ślusarek 18, 44, Krauzowicz 19 karny, 66, Hajnos 52 karny, 64, 90 - Salamon 30, 42.
Olimp Szarotka: Trzeciak (77 Rabiasz) - P. Mastalski, Karpiel (46 Bulańda),
Sewielski, Dziurdzik - Bazuń , Bobek (46 Leja), M. Mastalski,
Krauzowicz (66 Leśniakiewicz) - Ł. Ślusarek, Hajnos.
Bystry: Hornik - J. Tylka, A. Żołnierczyk, Karpiel (76 Durczewski), Zep - Z. Staszel,
M. Żołnierczyk, Styrczula, A. Staszel (66 Powrózek) - Salamon, B. Tylka.
ZOR Frydman - Sokolica Krościenko 3:1 (1:0)
Bramki: Łukasz 8, Młynarczyk 60, Fryc 67 - Bobak 51.
ZOR: Dwornicki - J. Jamróz, Wójcik, Łukasz, Łojek - Masłowski, Ferko, Brynczka,
Rusnaczyk (60 J. Kutarnia) - Młynarczyk, Fryc.
Sokolica: Pawlak - Dyda, Topolski (40 Hałgas), Kołek, S. Waksmundzki
(50 Kacwin) - J. Waksmundzki, Cięzkowski, Orkisz, Bobak
(77 Piątek) - Zachwieja (80 Dyda), Wojtyczka.
Trzy Korony Sromowce Niżne - Jordan Jordanów 2:1 (2:0)
Bramki: T. Grywalski 32, Starowicz 40 - Radoń 75.
Żółte kartki: M. Pierwoła, K. Pierwoła, G. Regiec - Żegleń.
Trzy Korony: M. Waradzyn - B. Regiec, P. Regiec, K. Pierwoła, Kozub - G. Regiec,
T. Grywalski, M. Pierwoła, J. Grywalski - M. Regiec (65 Borzęcki), Starowicz.
Jordan: Sitarz - Morończyk, Matejko, A. Wójtowicz, Marcin Hodana
(46 Mastela) - Radoń, Filipiak (64 Kokoszka), Kołodziejczyk, Pałach
(74 Musiał) - Marek Hodana, Żegleń.
Przełęcz Łopuszna - ZKP Zakopane 2:0 (1:0)
Bramki: Glowa 42, Pietrzak 81.
Sędziował Jan Chlipała z Nowego Targu.
Żółte kartki: Florczyk - Glaza.
Przełęcz: B. Ambroż - D. Szymczak, Głowa, Kolasa, Maciasz - P. Galik, Dziga,
G. Klamerus (83 Choaniec), J. Klamerus - M. Galik (76 Pietrzak),
K. Szymczak (55 Florczyk).
ZKP: Pawlica - Sowa, Szczepaniak, Glaza (46 Chwałkowski), Olszowski - Gaura,
Leks, Mrugała (67 Barnowski), Ligas - Frasunek, Król.
Lubań Tylmanowa - Skawianin Skawa 3:0 (0:0) Bramki: Kurnyta 50, 80, M. Piszczek 85 .
Sędziował Antolak z Nowego Targu.
Żółte kartki: Ligas, J. Piszczek.
Lubań: Bobak - Piksa, P. Ciesielka, Ł. Kozielec, K. Ciesielka (46 Żołądź) - J. Piszczek,
Zawada, B. Ligas (55 Jurek), M. Piszczek - Udziela (80 P. Kozielec II),
Kurnyta (85 P. Noworolnik).
Skawianin: Knapczyk - Wróbel, Czech, Pędzimąz, Bogdał - A. Skawski, Sutor
(60 Jasiński;65 Fyda), Jędruś (85 Szewczyk), Skwarek - Śmieszek, R. Skawski.
Czarni Czarny Dunajec - Dunajec Ostrowsko 3:1 (1:1)
Bramki: S. Bandyk 19 karny, Dzielawa 67, Kolbercki 72 - S. Gucwa 15.
Sędziował Papciak z Nowego Sącza.
Żółte kartki: Pankow - Ludzia, Janasik. Czerwona: B. Waksmundzki 44 - druga żółta.
Czarni: Czyż - A. Gacek, Rawicki, Kantor, Pankow - R. Gacek (55 Szaflarski), Kolbercki,
Palenik (65 T. Bandyk), Dzielawa - Cholewa, S. Bandyk.
Dunajec: Ludzia - R. Gucwa, Kamiński, Kozieł, Ćwikliński (65 Szumal) - S. Gucwa,
Janasik, B. Waksmundzki, Klamerus - Sz. Waksmundzki (75 Szczypka), Zagata.
Tabela po 8 kolejkach1 | Lubań Tylmanowa | 8 | 19 | 22-10 |
2 | Wierchy Rabka | 8 | 17 | 23-9 |
3 | Olimp Szarotka Nowy Targ | 8 | 16 | 20-10 |
4 | Czarni Czarny Dunajec | 8 | 16 | 15-9 |
5 | Poroniec Poronin | 8 | 16 | 17-14 |
6 | Przełęcz Łopuszna | 8 | 15 | 14-9 |
7 | ZOR Frydman | 8 | 13 | 13-10 |
8 | Sokolica Krościenko | 8 | 10 | 20-17 |
9 | Jordan Jordanów | 8 | 8 | 15-16 |
10 | Bystry Nowe Bystre | 8 | 8 | 13-21 |
11 | Skawianin Skawa | 8 | 7 | 11-31 |
12 | Trzy Korony Sromowce N. | 7 | 5 | 9-17 |
13 | Dunajec Ostrowsko | 7 | 3 | 10-19 |
14 | ZKP Zakopane | 8 | 2 | 7-17 |
Tekst i fot Hanna Kardaś.