Unihokej. Dzikie Gęsi odesłane na zieloną trawkę

Dwie wyjazdowe wygrane osiągnęły w miniony weekend unihokeistki MMKS na parkiecie beniaminka ligi drużyny Dzikich Gęsi Zielonki.

W pierwszej tercji sobotniego meczu nowotarżanki na parkiecie zachowywały się jakby jeszcze dla nich ten mecz się nie rozpoczął. Bardziej aktywne w kontrataku a także pod bramką Katarzyny Guzik były zawodniczki Dzikich Gęsi.  W 16 minucie padła pierwsza bramka w tym meczu dla gospodyń. Zaraz po starcie bramki góralki chciały wyrównać, lecz w ich akcjach było dużo niedokładności.
  Po przerwie zobaczyliśmy już inny obraz gry zespołu MMKS.  Unihokeistki z Podhala szybko zdobyły gola, lecz nie mógł być on uznany. W 26 minucie w odstępie kilkudziesięciu sekund góralki zdobyły za to dwa gole, co pozwoliło uspokoić grę. W drugiej części drugiej tercji Podhalanki zdobywają kolejne 2 gole i na tablicy wyników było już 4:1 dla gości. Wydawało się, że ta przewaga pozwoli góralkom kontrolować poczynania na parkiecie, ale w unihokeju taka przewaga to jest praktycznie nic. Jeszcze przed przerwą Gęsi zdobyły 2 gola i oba zespoły na drugą przerwę schodziły przy prowadzeniu MMKS 4:2.
   Trzecia tercja rozpoczęła się fatalnie dla nowotarżanek od straty gola. Piłkę z siatki musiała wyciągać debiutująca w bramce seniorek MMKS Izabela Mrugała, która na ostatnie 20 minut zastąpiła między słupkami Katarzynę Guzik. Przez następne 10 minut trwała zażarta walka z jednej i z drugiej strony.  Żadnej z drużyn wówczas nie udało się zdobyć bramki. Dopiero, gdy na zegarze dochodziła 52 minuta gry zawodniczki MMKS wstrzeliły się i wygrywały wówczas 5:3. Po kilku minutach podopieczne Jacka Michalskiego podwyższyły prowadzenie a wynik meczu na 6:4 ustaliła w 58 minucie zawodniczka Dzikich Gęsi.
Najlepsze zawodniczki sobotniego spotkania:
Dzikie Gęsi Zielonka: Kasia Chełstowska
MMKS Podhale Nowy Targ: Magdalena Krzystyniak
Dzikie Gęsi Zielonka - MMKS Podhale Nowy Targ 4:6 (1:0 ; 2:4 ; 1:2)
Bramki dla MMKS: Katarzyna Fuła 2, Magdalena Krzystyniak 2, Ewelina Bryniarska, Magdalena Siuta.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rewanżowe spotkanie przebiegało już całkiem inaczej. Do 16 minuty, kiedy to padł pierwszy gol w tym meczu dla gości autorstwa Kingi Bugajskiej na parkiecie było nerwowo.  Drugą tercję nowotarżanki zaczęły od podwyższenia prowadzenia.  Kolejne minuty to próba zakończenia akcji z jednej i z drugiej strony. Udało się to dziewczynom z MMKS w 34 minucie, gdy zdobyły 3 gola.  W ostatniej tercji mimo kilku znakomitych akcji ze strony Dzikich Gęsi żadna nie zakończyła się golem dla gospodyń. Nowotarżanki zaś aż 5 razy znalazły sposób na bramkarkę gospodarzy i mecz zakończył się wysoką wygraną MMKS 8:0.

- Sobotni mecz nie był najlepszym spotkaniem w naszym wykonaniu. Grałyśmy dość ospale, ciężko.. napewno byłyśmy zmęczone podróżą, ale to nie usprawiedliwia niektórych błędów, które popełniałyśmy. Miałyśmy parę ładnych akcji, ale piłeczka nie chciała zmieścić się w bramce przeciwniczek, może przez to, że brakowało nam skupienia w decydujących momentach.  Po meczu chciałyśmy szybko zapomnieć o tym jak grałyśmy, i zmobilizować się do drugiego meczu.  Niedzielny mecz był już innym meczem, lepszym  od poprzedniego. Trochę odpoczęłyśmy i skupiłyśmy się na tym, żeby dobrze grać i wykorzystywać sytuacje, których miałyśmy dość sporo. Skończyło się 8:0 a mogło więcej. Było trochę zmian w piątkach, myślę, że trener chciał trochę poeksperymentować, aby jakoś zmienić sobotni obraz gry i tez ustawić 3 równe piątki. – komentuje zawodniczka MMKS Magdalena Siuta
Najlepsze zawodniczki niedzielnego spotkania:
Dzikie Gęsi Zielonka: Klaudia Jaczewska
MMKS Podhale Nowy Targ: Magdalena Siuta
Dzikie Gęsi Zielonka - MMKS Podhale Nowy Targ 0:8 (0:1 ; 0:2 ; 0:5)
Bramki dla MMKS: Wioletta Białoń 2, Magdalena Siuta 2, Kinga Bugajska, Katarzyna Fuła, Magdalena Krzystyniak, Ewa Grzelec.

MMKS: Katarzyna Guzik, Izabela Mrugała – Magdalena Krzystyniak, Magdalena Siuta, Magdalena Sopiarz, Aleksandra Skiba, Ewelina Bryniarska, Katarzyna Fuła, Aneta Grynia, Paulina Dębska, Agnieszka Timek, Agata Tymek, Kinga Bugajska, Wiola Białoń, Ewa Grzelec, Sabina Lech ; Trener: Jacek Michalski
W innym meczu III i IV kolejki I ligi seniorek w unihokeju Energa Olimpia Osowa Gdańsk dwukrotnie pokonała na wyjeździe Absolwenta Siedlec: 2:9 (0:2 ; 2:3 ; 0:4) i  6:8 (2:3 ; 2:3 ; 2:2).