Mistrzostwa Świata w unihokeju. Przegrana Polaków z Łotwą.
 dodano: 7 Grudnia 2010

Niestety Polacy przegrali z Łotwą  wtorkowy mecz grypy B  podczas Mistrzostw Świata w Finlandii. Kolejne spotkanie   Biało -Czerwoni rozegrają jutro a ich przeciwnikiem będzie Kanada , która pokonała Danię. Poniżej skrót z meczu z Łotwą.

ŁOTWA – POLSKA   6:0 (2:0) (1:0) (3:0)

Wczesna pora ! Na hali są już Polacy, którzy powoli rozpoczynają rozgrzewkę.

Jest to pierwszy mecz czwartego dnia Mistrzostw Świata. Znana jest już pierwsza „siódemka” zespołów z elity. Kto zajmie miejsce ósme ? Odpowiedź na to pytanie da nam ten pojedynek.

W dzisiejszym – bardzo ważnym dla nas meczu - całkowite zmiany w formacjach. Gramy na dwie piatki.

W bramce polskiej zobaczymy dzisiaj ponownie Przemysława Strażyńskiego.

Polska pierwsza piątka: Gaicki Tomasz # 10, Augustyn Bartłomiej # 13, Mikulski Mattias # 20, Dziurdzik Michał #6, Kasperek Artur # 14

Druga formacja to: Chlebda Łukasz #25, Podraza Mateusz #9, Hajdus Jan #11, Lech Jarosław # 5, Ligas Piotr 22.

Do akcji włączać się będą zawodnicy z trzeciej formacji, czyli: Girys Daniel #18, Girys Damian #19, Adamczak Łukasz # 12, Kostela Piotr #17, Chlebowski Radosław #23.

Jeśli dzisiaj wygramy walczymy jutro z Finlandią, jeśli stanie się inaczej zagramy z trzecim zespołem grupy A -

Pierwszy skład Łotwy:

Juskevics Ainars #13, Malkavs Andris #3, Blinds Atis #10, Jonsons Janis # 19, Firmanis Oskars #2.

W bramce rywali stanie z nr 1 Bundzenieks Guntis.

Sędziowie z Finlandii - Mikko Alakare i Vesa Vilkki sprawdzają już bramki.

Będzie doping - na hale wkroczyła spora grupa dzieciaków z ręcznie wykonanymi flagami Polski i Łotwy.

Za nami hymny obu reprezentacji.

ROZPOCZĘŁA SIĘ I TERCJA

Polacy w białych strojach.

Ładnie Dziurdzik.

Łotysze zaczęli ostro, faul na Mikulskim kończy się karą.

00:39 2min. Firmanis Oscar

Gramy w przewadze - mamy szansę na szybkie objęcie prowadzenia.

Ostro grają Łotysze. Pora wczesna, a mecz wcale nie jest ospały...

Koniec kary Firmanisa. Gramy 5 na 5.

Łotysze też grają na dwie piątki - to ważny mecz dla obu zespołów. Składy zatem w obu reprezentacjach są otymalne.

Za nami prawie 7 minuta meczu - gra spokojna - wynik nie uległ zmianie 0:0.

Łotysze obejmują prowadzenie ! Strażyński bezradny ! Nic się nie stało ! Gramy dalej !

07:47 1:0 Blinds Atis - Malkavs Andris

Obstrzał polskiego bramkarza ! Firmanis odaje strzał, nasz brakarz jednak sprytniejszy.

Ładnie teraz Dziurdzik. Zna styl gry tego teamu, grał przecież w łotewskim zespole.

Hajdus chce doprowadzić do remisu, ale jeszcze nie tym razem.

Teraz blisko Gaicki, ale wciąż blisko... Nadal czekamy na pierwszą polska bramkę.

Juskevics fauluje Ligasa - wypycha go za bandę...

Kolejne wykluczenie w tym meczu. Tym razem dla naszego zawodnika.

12:51 2 min. Gaicki Tomasz

Dziurdzik wybija piłkę... cenne minuty kary lecą...

Łotysze podobnie jak my nie wykorzystali gry w przewadze. Dobra postawa naszych zawodników uniemożliwiła im zdobycie drugiej bramki.

Trenera Oliwera ponoszą nerwy - nie zgadza się z decyzją sędziego.

Było gorąco pod naszą bramką. Kasperek i Dziurdzik stojący obok Strażyńskiego dobrze wywiązali się ze swojego zadania.

Po wczorajszym ładnym spotkaniu ze Szwajcarami nie mamy się czego wstydzić i wierzę, że dzisiaj ponownie pokażemy siłę polskiej reprezentacji i pokonamy Łotyszy.

Kara nr 3 w tym meczu. Tym razem Podraza będzie odpoczywał przez 2 minuty za nieprawidłowe zagranie.

17:37 2 min. Podraza Mateusz

Do końca kary jeszcze minuta. Piłka milimetry przelatuje obok Kasperka, a później Strażyńskiego.

Jonsons Janis zdobywa niestety 2 bramkę dla Łotwy !

18:41 2:0  Jonsons Janis - Rajeckis Martins

Nic się nie dzieje - to tylko 2 bramki !

Wpada bramka dla Łotyszy, ale słusznie fiński sędzia nie uznaje jej, pada równo z gongiem sygnalizującym koniec I tercji.

KONIEC I TERCJI

ROZPOCZĘŁA SIĘ II TERCJA

W pierwszej tercji naliczono 9 strzałów na nasza bramkę i tylko 3 na łotewską.Belasous Aigars stworzył niebezpieczna sytuacje pod nasza brmką, ale skończyło się wszystko dobrze.

Początek tej tercji w wiekszej części pod bramka Strażyńskiego.

Oj oj.....piękny strzał z połowy boiska Łotysza z nr 10 - Blindsa Atisa. Przegrywamy 3:0.

22:36 3:0 Blinds Atis - Malkavs Andris

Walczymy dalej ! Trzy bramki to nie jest jeszcze dużo, ale musimy się zabrać do strzelania i celnego trafiania w bramke rywala !

Gaicki do Mikulskiego - nic z tego nie będzie , bo wywraca się nasz kapitan pod bramką Guntisa Bundzenieksa.

Ładnie teraz Kasperek - piłeczkę odbija jednak opuszkami palców łotewski bramkarz.

Gaicki -- Mikulski - piłka pod pacha bramkarza - bardzo ładnie zagrali "polscy Szwedzi".

Podraza do Chlebdy ....oj nie wiele zabrakło... brawo dla nowotarskich zawodników.

Połowa meczu - strzał Mikulskiego powstrzymuje bramkasz. Nadal czekamy na pierwsza bramkę.

W tej tercji małe przestasowania w piątkach - pojawił się Adamczak.

Blind Atis podwyższa statystyki strzeleckie - trafia w korpus Strażyńskiego.

Dziurdzik zza bramki do Augustyna - mogło sie udać, ale .... Łotysze nam pokrzyżowali plany.

Do końca II tercji pozostały 1 minuta.

KONIEC II TERCJI

ROZPOCZĘŁA SIE III TERCJA

Lotysze z przewag 3 bramek mogą juz teraz spokojnie starać się o podwyższenie wyniku, a my niestety musimy pospieszyć się w odrabianiu strat jeśli zależy nam na wygranej.

Pnownie w akcji Blindts Atis, zdobywca dwóch bramek w tym meczu. Trafia w kasp Strażyńskiego.

Strażyński bezradny ! Nietypowy strzał i piękna 4 bramka dla Łotyszy.

45:26 4:0 Jansons Janis

Za chwilę w akcji zobaczymy Kostelę. Juz rozgrzany czeka na wejście na boisko.

48:48 czas dla Polski

Wiele szczęścia miał bramkarz z Polski, albo wielkiego pecha Łotysz, który nie trafił do odsłonietej bramki.

57:06  2 min. Juskievics Ainars (uderzanie)

Musimy wykorzystać ta grę w przewadze – inaczej wyniki meczu będą przesądzone.

Kolejna kara – faul na Mikulskim i gramy 5 na 3.

57:39 2 min. Laivinis Ingus

Polacy bez bramkarza 6 na 3.

Strażyński już na swojej pozycji. Znowu znika. Zawodnicy w polu dalej „męczą się” pod bramka Łotyszy.

Tragedia : - ( !