Unihokej. Polska pokonała dzisiaj Kanadę i walczy nadal o mejsca w Mistrzostwach Świata 2010 !

Polscy unihokeiści pokonali reprezentację Kanady 9-4 i już jutro zagrają o 9 miejsce z Niemcami . Początek meczu 12.00 czasu polskiego.

Kapitan Mattias Mikulski otworzył wynik w 6 minucie. Polska była dominującym zespołem, ale zaskoczyć może fakt, że podczas 5 minutowej kary dla Kanadyjczyków nie zdołaliśmy zdobyć bramki. Generalnie podczas meczu nie odczuwało się ryzyka przegranej.

Wyróżniającymi zawodnikami byli Mikulski i Kostela jako zdobywcy dwóch bramek oraz pod względem „odsiedzianych” minut karnych (9 minut !) Tomasz Gaicki.
Najlepszymi zawodnikami, którzy otrzymali mistrzowskie cylindry byli Mikulski Mattias  i Kanadyjczyk - Ferron Mathiue.

Kończąc spotkanie 9:4 (4:1) (3:0) (2:3) ograliśmy zawodników z kraju Klonowego Liścia po raz drugi w historii wspólnych spotkań !
 Jutro zapraszamy do śledzenia meczu o godzinie 12:00 polskiego czasu  Polska o 9 miejsce bedzie walczyć z Niemcami
 Poniżej relacja z meczu.

KANADA – POLSKA  4:9 (1:4) (0:3) (3:2)

Starcie dwóch kontynentów ! Kanada to „nowy” dla nas przeciwnik, nie mieliśmy jeszcze okazji zagrać z Reprezentantami Klonowego Liścia.

Wczoraj sprawili niespodziankę i pokonali Danię, z którą my mieliśmy okazję grać ostatnio we wrześniu w Babimoście podczas Polish Open i zwyciężyliśmy 6:4 (2:1) (3:3) (1:0).

Jeśli chodzi o Kanadę to w 2006 roku podczas Mistrzostw Świata gr C w San Lorenzo de El Escorial w Hiszpanii pokonaliśmy rywala z Ameryki Północnej 7:3. Bramki dla Polski zdobyli wtedy: Adrian Bocheński x 2, Sebastian Koszela, Artur Kasparek, Grzegorz Diaków oraz  Oliwer Wroński x 2).

Było to jedyne spotkanie z Kanadą w historii reprezentacji Polski.

Czas rozgrzewki !

POLSKA                                                        KANADA
Dzisiaj ponownie Polska zagra na dwie piątki – dwie obrony i trzy ataki.
W bramce – Przemysław Strażyński.

Pierwsza piątka: Mikulski Mattias # 20, Dziurdzik Michał #6, Augustyn Bartłomiej # 13, Gaicki Tomasz # 10, Kasperek Artur # 14.

Druga formacja: Chlebda Łukasz #25, Ligas Piotr 22, Podraza Mateusz #9, Kostela Piotr #17, Lech Jarosław # 5.

Trzeci skład to: Girys Daniel # 18, Girys Damian #19, Adamczak Łukasz #12, Hajdus Jan #11, Chlebowski Radosław #23.

W bramce kanadyjskiej zobaczymy Hayward Michael, a w pierszym składzie zagrają: Parikka Risto, Hannelius Lauri, Ulli-Vanasse Eric, Grönlund Michael, Root Patrick.

Sędziować nam bedzie dzisiaj para ze Szwecji - Johan Rasbrink i Hakan Grahn Gustavsson.

Biel - Polska kontra czerwień - Kanada !

Hymny odśpiewane i wysłuchane. Tradycyjny rzut piłeczek w stronę publiczności - teraz jeszcze bramkowy okrzyk "POLSKA", przedstawienie piątek i gramy !!!

ROZPOCZĘŁA SIĘ I TERCJA

Od początku jesteśmy przy piłeczce - mały bałagan w naszych szeregach, ale znów jesteśmy w posiadaniu piłki.

Oddaliśmy pierwszy strzał na btramkę, ale nie był on prezyzyjny - Podraza musi się postarać więcej przy następnej okazji.

Kanada gra wysokim pressingiem co nie jest dla nas dobre, bo będzie dużo miejsca na boisku.

Dobrą szansę miał teraz Hajdus, ale źle ją wykorzystał. Wygląda na to, że bramki będą wpadały z kontrataku.

Przed szansą strzału Augustyn - niestety zmarnowana została ta sytuacja.

Augustyn - Dziurdzik - Mikulski - seria podań i zamach Dziurdzika.

Polska obejmuje priwadzenie ! Brawo Mikulski !

05:23 0:1 Mikulski Mattias - Ksperek Artur

Pierwsza kara w tym meczu - gramy przez 2 min. w osłabieniu.

06:41 2 min. Gaicki Tomasz (uderzanie)

Wkradają się błędy w naszą grę. Do końca kary 10 sekund.

Koniec kary.

Gramy bez bramkarza - kara odłożona.

Kanadyjczycy zrobili złą wymianę.

09:16 2 min. Pare Patrice

Czekamy na drugą bramkę ! Udało się ! Idealne okno !

10:36 0:2 Dziurdzik Michał - Augustyn Bartłomiej

Kanadyjski bramkarz bez szans !

11:30 0:3 Mikulski Mattias

Ładnie zagranie Podrazy do Chlebdy.

Dziurdzik trafia piłką w noge Hayvarda.

Risto Parikka przed szansą zdobycia pierwszej bramki dla Kanady - zalicza jednak tylko słupek.

Laporte Steohane przechytrza Strażyńskiego i tym sposobem dopriwadza do wyniku 1:3.

15:00 1:3 Laporte Stephane - Ferron Mathhieu

Do końca tej tercji pozostały 2 minuty.

Zdobywamy jeszcze większą przewagę !

19:04 1:4 Daniel Girys

Dodatkowo wszystko układa się pomyślnie, gdyz bedziemy teraz grali w 5 minutowej przewadze.

19:04 5 min. Pare Patric (ostra gra)

KONIEC I TERCJI

ROZPOCZĘŁA SIĘ II TERCJA

Tą część meczu rozpoczynamy od gry w przewadze - na strzelenie bramki w power play mamy jeszce 3 minuty i 36 sekund.

Dziurdzik , Kasperek próbowali "przestrzelić"  Haywarda, ale bezskutecznie.

Do konca kary jeszcze minuta.

Gaicki trafia w kask kanadyjyjskiego goalkeepera.

W szeregach polskiej drużyny chyba wtargnęło się jakieś rozkojarzenie.

Niestety przez 5 minut gry w przewadze nie udało nam się podwyższyć wyniku.

Brak zdecydowania w podejmowaniu decyzji i za mało agresji w podejściu do naszego przeciwnika to rzeczy, których nam troche brakuje w tym spotkaniu.

We znaki daje się zmęczenie turniejowe ... Na naszą korzyść przemawia wynik i teraz walczymy o jego podwyższenie lub chociaż utzrymanie.

Gaicki o milimetry od bramki kanadyjskiej - nie wykorzystał jednak skutecznie podania od Mikulskiego.

Za nami połowa meczu. W tej parcji nie pdła jeszcze bramka. Sytuacje strzeleckie zmarnowali i Polacy, i Kanadyjczycy.

Nasi rywale zaliczają już drugi raz w ty meczu słupek !

Krótka przerwa w grze - trwa poprawianie band.

Wracamy do gry. Hajdus traci kija i w akcji desperacji odpycha zawodnika z Kanady.

Reakcja sędziego - 2 minutowa kara.

33:18 2 min. Hajdus Jan (odpychanie)

Augustyn do Dziurdzika nie wykorzystana sytuacja, ale w odpowiednim momencie wkracza Gaicki i to on jest autorem 5 bramki dla Polski !

35:59 1:5 Gaicki Tomasz - Dziurdzik Michał

Brawo Kostela !

Jedno z niewielu perfejcyjnych rozegrań ! Brawo Kostela - "bieg radości" aż za bandy i dalej ...!

ROZPOCZĘŁA SIĘ III TERCJA

W bramce Kanadyjczyków zmiana - Haywarda zastąpił Belanger Martin.

Gramy na razie jeszcze w osłabieniu z powodu kary Kasperka.

Do kolegi z drużyny dołacza Lech na 2 minuty. Razem posiedzą na ławce kar 45 sekund.

41:09 czas dla Kanady

Na boisku Mikulski, Gaicki i Adamczak.

Strażyński wybronił pierwszy szybki strzał. Nadal trwa obstrzał jego pola.

Gramy w 4 na 5 - skończyła się kara Kasperka.

W 5 minucie tej tercji Dziurdzik "bombarduje" kask Belangera.

Wynik 1:7 sugeruje, że zwycięstwo mamy już w kieszeni.Walczymy o więcej bramek i tak też się dzieje.

Dobry mecz Kosteli !

45:21 1:8 Kostela Piotr - Strażyński Przemysław

Gaicki w swojej akcji - mały konflikt z kanadyjskim zawodnikiem - będzie obustronne wykluczenie.

47:05 2 min. Leblanc Simon

47:05 2 min. + 5 min. Gaicki Tomasz

Kanadyjczycy zdobywaja drugą bramkę.

48:24 2:8 Ferron Matchieu - Plante Jean Sebastien

Risto Parrika strzela z daleka i wykorzystuje błąd Polaków.

49:04 3:8 Parrika Risto

Gronlund Michael trafia w boczną siatkę o włos od zdobycia 4 bramki.

Jeszcze 3 minuty kary Gaickiego.

Bramka z połowy i jest już 4:8 :-(

51:35 4:8 Leblanc Simon - Plante Jean Sebastien

51:35 czas dla Polski

Gramy 5 na 5. Do końca meczu około 6 minut.

54:32 2 min. Laporte Stephane

Gaicki rehabilituje się za 7 miutowe osłabienie !

55:54 4:9 Gaicki Tomasz - Mikulski Mattias

57:09 2 min. Podraza Mateusz (gra ręką)

KONIEC MECZU

Drugi wygrany mecz w Helsinkach podczas Mistrzostw Świata 2010 !

Ten mecz zapewnił nam 10 miejsce w kręgi najlepszych drużyn świata !

Jutro najprawdopodobnie mecze z Niemcami, którzy zapewnie dzisaj ograją reprezentację Włoch.

Wojna polsko - niemiecka to batalia o miejsce 9 !