W przedostatniej kolejce rozgrywek Podhalańskiej A klasy w najważniejszym meczu lider tabeli NKP Podhale wygrywając w Chabówce zapewnił sobie awans do okręgówki. Za tydzień rozstrzygnie się kto prócz Orawy Jabłonka spadnie do B klasy.
O utrzymanie w A klasie w bezpośrednim spotkaniu walczyć będą Zapora Kluszkowce z KS Chabowką. Różnica pomiędzy tymi zespołami w tabeli wynosi zaledwie 1 pkt więc mecz zapowiada się nader obiecująco. Natomiast Czarni Czarny Dunajec zmobilizowali się i wygrywając z Wierchami Rabka awansowali na 11 miejsce i już zapewnili sobie utrzymanie w lidze.
Kolejka 25 - 10 czerwca
Błyskawica Kacwin - Babia Góra Lipnica Wielka 3-2 (1-0)
Bramki 1-0 Kubasek 2' , 1-1 Lach 53', 2-1Tomasz 60', 2-2 Lach 65' 3-2 Gałowicz 90'
Błyskawica:
Babia Góra:
Czarni Czarny Dunajec - Wierchy Rabka Zdrój 4-2(2-0)
Bramki:1-0 Pająk 22' z karnego, 2-0 Cholewa 30', 3-0 Pająk 47', 4-0 Cholewa 57', 4-1 Celing 62' z karnego, 4-2 Zachara 67'
Czarni: Czyż – Tyka (46' Obrochta, T. Bandyk, Gruszka, Papież, Żołnierczyk (60' Strączek), A. Głowacz, Rawicki, Cholewa, Zmarzliński (46' Stopka Studencki), Pająk.
Wierchy: Potaczek – Nawara, Majerski, Zając, Kościelniak, Śmieszek, Zachara, Pędzimąż, Wójciak (55' Karnicki), Celing, Świder.
Granit Czarna Góra - Wiatr Ludźmierz 1-0 (0-0)
Bramka 1-0 Lichacz 52'
Granit: P. Gogola – K. Sarna, Czajkowski, Pawlica, P. Sarna, M. Sarna, A. Gogola, Tyrpa (46' Wojeński), D. Twardosz (50' Kiernoziak)
Wiatr: Byrnas – Luberda, Mikoś, Cebulski, Czaja (67' Mrowca), Grzęda, Bobek, Targosz (58' Tylka), Słaboń (58 Borkowski), Jędrol, Siuta.
Huragan Waksmund - Orkan Raba Wyżna 2-0 (0-0)
Bramki 1-0 Mroszczak 79' 2-0 Waksmundzki 90'
Huragan: Rejczak – Budz, P. Bryja, Handzel, S. Garcarz, Drożdż (65 Cyrwus), J. Mroszczak (46 M. Garcarz), Szewczyk (73 A. Mroszczak), B. Waksmundzki, Słaboń (60 B. Mroszczak), K. Waksmundzki.
Orkan: Szklarz – Czyszczoń, Kasprzyk, K. Rapta, B. Lenart, Pieczara, Ł. Rapta (73 Pustułka), M. Lenart, Traczyk, Rzeszutko, Filipek.
Jarmuta Szczawnica - Orawa Jabłonka 4-2 (3-1)
Bramki 1-0 Zawiślak 13', 2-0 Waligóra 17' 3-0 Wwiercioch 23' 3-1 Owsiak 34' 3-2 Cieluch 56' 4-2 Borucki 62'
Jarmuta
Orawa
KS Chabówka - Podhale Nowy Targ 2-3(0-1)
Bramki 0-1 wronka 16', 0-2 Sulka 48', 1-2 Nawara 50', 1-3 Sowada 60', 2-3 Kołodziej 84' z karnego
Chabówka: Kaliński – M. Rapacz, B. Mrożek, Filipek, M. Zając, P. Mrożek, K. Rapacz, Warciak, Nawara (74' Dulański), Sumara (70' Kołodziej), Książek.
Podhale: Rabiasz – Wójciak, D. Żółtek, Sewielski, Bobek, Łukasik (46' A. Hajnos), Sowada (72' Hołyst), Gardoń, Świętek (90' Wąchała), Wronka (75' G. Hajnos), Sulka.
Lubań Tylmanowa - Zapora Kluszkowce 3-0 (2-0)
Bramki: 1-0 Kurnyta 3', 2-0 Kołodziej 26', 3-0 Pierzchała 80'
Lubań: Gołdyn – Kasprzak, Pierzchała, Talarczyk, Kozielec, T. Udziela, Krupa, W. Noworolnik, M. Udziela, K. Kurnyta (46 Podgórski), Kołodziej (46 F. Piszczek)
Zapora: Surowiak – Gorlicki, Plewa, Potoczak, Firek (55 Bańka), Jaworski, Hołyst, Jędrol (74 Majdański), Leoniak, Świątkowski, Janczy.
Tabela:
|
Nazwa |
M. |
Pkt. |
Z. |
R. |
P. |
Bramki |
1. |
Podhale Nowy Targ |
25 |
55 |
18 |
1 |
6 |
79-36 |
2. |
Lubań Tylmanowa |
25 |
52 |
17 |
1 |
7 |
56-37 |
3. |
Granit Czarna Góra |
25 |
49 |
15 |
4 |
6 |
50-29 |
4. |
Huragan Waksmund |
25 |
48 |
15 |
3 |
7 |
58-32 |
5. |
Jarmuta Szczawnica |
25 |
46 |
15 |
1 |
9 |
48-37 |
6. |
Wierchy Rabka Zdrój |
25 |
44 |
14 |
2 |
9 |
53-42 |
7. |
Wiatr Ludźmierz |
25 |
36 |
10 |
6 |
9 |
39-34 |
8. |
Orkan Raba Wyżna |
25 |
33 |
10 |
3 |
12 |
51-43 |
9. |
Błyskawica Kacwin |
25 |
29 |
9 |
2 |
14 |
45-73 |
10. |
Babia Góra Lipnica Wielka |
25 |
26 |
7 |
5 |
13 |
36-43 |
11. |
Czarni Czarny Dunajec |
25 |
25 |
7 |
4 |
14 |
49-60 |
12. |
KS Chabówka |
25 |
24 |
7 |
3 |
15 |
40-63 |
13. |
Zapora Kluszkowce |
25 |
23 |
7 |
2 |
16 |
31-65 |
14. |
Orawa Jabłonka |
25 |
15 |
4 |
3 |
18 |
37-78 |
Ostatnia- 26 kolejka rundy - 17 czerwca
Babia Góra Lipnica Wielka - Lubań Tylmanowa 17 czerwca, 16:00
Zapora Kluszkowce - KS Chabówka 17 czerwca, 16:00
Podhale Nowy Targ - Jarmuta Szczawnica 17 czerwca, 16:00
Orawa Jabłonka - Huragan Waksmund 17 czerwca, 16:00
Orkan Raba Wyżna - Granit Czarna Góra 17 czerwca, 16:00
Wiatr Ludźmierz - Czarni Czarny Dunajec 17 czerwca, 16:00
Wierchy Rabka Zdrój - Błyskawica Kacwin 17 czerwca, 16:00