Niemożliwe stało się faktem, dzisiaj padł rekord frekwencji w zawodach w biegach narciarskich w Polsce w tym sezonie.
W III edycji Małopolskiej Ligi SZS w biegach narciarskich w Lubomierzu Rzekach wystartowało i ukończyło 383 zawodniczek i zawodników z 22 gimnazjów i 21 szkół podstawowych małopolski.
Jeszcze wczoraj zawodom groziło odwołanie, trasa w Kasinie Wielkiej, gdzie pierwotnie miały sie odbyć zawody dosłownie spłynęła, wysoka temperatura powietrza i padający deszcz postawił organizatorów Ligi, przed dylematem odwołać zawody, czy szukać śniegu.Na szczęście wybrano tą druga opcję i w godzinach popołudniowych podano informację : zawody odbędą się w Lubomierzu Rzekach w gminie Limanowa.
Organizatorzy i wolontariusze wykonali gigantyczna pracę do późnych godzin nocnych przygotowując trasę do dzisiejszych zmagań.Myślę, że liczba uczestników i pierwsze miejsce w Ranking Skipol-a zrekompensuje im nie przespaną noc.
W uroczystości zakończenia uczestniczyli m.in. Starosta Limanowski Jan Puchała, czł. Zarządu Mieczysław Uryga, Dyrektor ZPO Limanowa Paweł Pięta, Wicedyrektor MOS PL Limanowa a zarazem Wiceprezes MSZS Kraków Feliks Piwowar
Dużą pomoc w organizacji zawodów wnieśli także Wójt Gminy Mszana Dolna B. Żaba i Tadeusz Klimek, Dyrekcja SP 1 Lubomierz Pani Bożena Baran
Duże podziękowania należą się także Panu Stanisławowi Mrowcy za przygotowanie tras i pomoc sędziowską dla PPN Nowy Targi PSZS Nowy Targ oraz Panu Krzysztofowi Nizińskiemu z Kasinki Małej.
Posiłek sponsorowali - firma MARKAM Andrzej Skolarus, Piekarnia Barbara i Władysław Marszalik, i Wójt Gminy Mszana Dolna
Puchary i medale fundowało Starostwo Powiatowe Limanowa i MOS PL Limanowa.
Specjalne podziękowania organizatorzy kierują do Dyrekcji Gorczańskiego Parku Narodowego.
Wróćmy jednak do zawodów.Młodzi biegacze narciarscy z Małopolski rywalizowali dzisiaj stylem dowolnym na dystansach od 1 do 3 kilometrów.
W poszczególnych kategoriach zwyciężali:
kl.III Gimnazjum (3kmF)
1. Justyna Pradziad - GMS Zakopane
2. Joanna Poczkajska - G.Rytro
3. Małgorzata Miętus - G.Ciche nr.1
chłopcy
1. Mateusz Siatka - G.Wiśniowa
2. Mateusz Kuruc - G.Uście Gorlickie
3. Tadeusz Nędza Kubiniec - G.Kościelisko
kl.II Gimnazjum (3kmF)
1. Kinga Gucwa - G.Ptaszkowa
2. Natalia Tomaszewska - G.Kościelisko
3. Klaudia Kołodziej - G.Mszana Górna
chłopcy
1. Mariusz Kwaśniowski - GMS Zakopane
2. Andrzej Skupień - GMS Zakopane
3. Krzysztof Zieliński - G.Uście Gorlickie
kl.I Gimnazjum (3kmF)
1. Iwona Piekarz - G.Wiśniowa
2. Natalia Michalczak - G.Ciche nr.1
3. Małgorzata Szwajnos - G.JP II w Cichem
chłopcy
1. Dariusz Staszel - G.Kościelisko
2. Maciej Niżnik - G.Ciche nr.1
3. Tomasz Słoński - G.Mszana Górna
kl.VI SP (2kmF)
1. Patrycja Karciarz - SP 1 Biały Dunajec
2. Sylwia Michalczak - SP 1 Ciche
3. Monika Ferenc - SP Hańczowa
chłopcy
1. Patryk Kopytko - SP Kluszkowce
2. Mariusz Smoła - SP Hańczowa
3. Mateusz Wojtaszek - SP Kluszkowce
kl.V SP (2kmF)
1. Weronika Bieniasz - SP Ciche nr.1
2. Weronika Merena - SP Hańczowa
3. Ewelina Kołtko - SP Wysowa Zdrój
chłopcy
1. Dawid Haberny - SP Podczerwone
2. Dawid Zieliński - SP Wysowa Zdrój
3. Andrzej Chowaniak - SP Kościelisko
kl.IV i młodsi (1kmF)
1. Anna Nędza Kubiniec - SP Kościelisko
2. Małgorzata Bajer - SP Wiśniowa
3. Paulina Tomasiak - SP Rytro
chłopcy
1. Jan Guńka - SP Chochołów
2. Kamil Długopolski - SP Stare Bystre
3. Robert Bugara - SP Kościelisko