Mistrzostwa TZN w biegach narciarskich Zakopane.

16 i 17 lutego na nowych trasach narciarskich Pod Wielką Krokwią rozegrane zostały mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich.  W sobotę zawodnicy rywalizowali techniką klasyczną a w niedziele  stylem dowolnym.

Pierwszego dnia rozgrywanych w Zakopanem Mistrzostw TZN w biegach narciarskich zawodnicy rywalizowali techniką klasyczną.

Wśród seniorek, które rywalizowały na dystansie 5km triumfowała Magdalena Kozielska UKS Regle Kościelisko, przed Anną Pradziad AZS Zakopane i Moniką Fundanicz MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Seniorzy mieli do pokonania 10km, najlepszy okazał się Robert Faron LKS Witów Mszana Górna, drugi był Radosław Koszyk AZS Zakopane, a miejsce trzecie zajął Tomasz Ponicki LKS Poroniec Poronin.

Na tym samym dystansie co seniorki rywalizowały juniorki A. W tej grupie triumfowała Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski, uzyskując drugi czas w grupie OPEN (seniorki, juniorki A i B rywalizowały na dystansie 5km). Na drugiej pozycji (trzeci czas dnia) uplasowała się Dominika Hulawy (AZS AWF Katowice), a miejsce trzecie zajęła Dorota Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk.

Wśród juniorów A, którzy również mieli do pokonania 10km, zwyciężył Wojciech Suchwałko (foto) KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane, uzyskując najlepszy czas dnia. Miejsce drugie wywalczył Marek Skatuła UMKS Marklowice/SMS Szczyrk, a trzeci był Dawid Piszczór KS Obidowiec.

Aleksandra Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk triumfowała w kategori juniorka B, które rywalizowały na dystansie 5km.  Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Daria Krupa SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk, a trzecia była Anna Kalina MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk.

Na dystansie 5km rywalizowali również juniorzy B. W tej grupie triumfował Norbert Maciulewicz MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk. Drugie miejsce ze stratą 4,6sek zajął Kamil Bury MKS Istebna, a trzeci był Tomasz Skurzok z NKS Trójwieś Beskidzka.

Juniorki i juniorzy C rywalizowali na dystansie 3km.
Wśród dziewcząt wygrała Weronika Legierska MKS Istebna, drugie miejsce zajęła Justyna Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane, a trzecia była Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba.

Natomiast wśród chłopców triumfował Konrad Bil MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk. Drugi był Rafał Szymbara MKS Halicz Ustrzyki Dolne, a na miejscu trzecim uplasował się Mateusz Siatka LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany.

Najmłodsza kategoria junior D rywalizowała na najkrótszym dystansie 2km.
Wśród dziewcząt najlesza okazała się Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne, wyprzedzając Kamilę Boczkowską MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba i Magdalenę Kobielusz z MKS Istebna.

Natomiast wśród chłopców triumfował Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz. Miejsce drugie zajął Kuba Tomczyk LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane, a trzeci był Marek Welusz SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk.

Drugiego dnia Mistrzostw TZN w biegach narciarskich rywalizowano techniką dowolną.

Kobiety od seniorek do juniorek C miały do pokonania 5km.
Zdecydowanie najlepszy czas dnia (14:57,9) uzyskała Magdalena Kozielska UKS Regle Kościelisko.
Drugie miejsce wśród seniorek zajęła Anna Pradziad AZS Zakopane (+1:07,9), a trzecia była Monika Fundanicz MKS Halicz Ustrzyki Dolne (+1:18,4).

Najlepszą juniorką A okazała się Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski (czas 16:06,2). Drugie miejsce zajęła Małgorzata Szczyrba MKS Halicz Ustrzyki Dolne (+0:29,0), a trzecia była Sabina Śpiewak KS Jedność Nowy Sącz (+0:41,5).

Triumfatorka w grupie juniorek B Anna Kalina MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk uzyskała czas 15minut 52,6 sekundy, czyli drugi czas dnia. Na pozycji drugiej uplasowała się Daria Krupa SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk (+38,1s), a miejsce z czasem zaledwie 0,6s słabszym zajęła Natalia Surdyka MUKN Pod Stróżą.

Blisko czołówki w wirtualnej grupie OPEN byłaby również najlepsza juniorka C Agata Warło, która uzyskała czas 16:14,2. Miejsce drugie dla Weroniki Legierskiej MKS Istebna (+20,3s), a trzecią pozycję wywalczyła Oliwia Mutwil UMKS Marklowice (+53,9s).

Niespodziewanie wśród zawodników (seniorzy, juniorzy A i B) rywalizujących na dystansie 10km zaprezentował się rocznikowo najmłodszy Dominik Bury z MKS Istebna uzyskując czas 27:50,3.

Wśród seniorów triumfował Tomasz Pochwała TS Wisła Zakopane (czas 28:02,7). Drugie miejsce zajął Andrzej Nędza-Kubiniec UKS Regle Kościelisko (+14,8s), a trzeci był Maciej Nędza-Kubiniec UKS Regle (+29,2s).

Minimalnie lepszy od najlepszego seniora był najlepszy junior A - Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa (czas 28:02,6). Drugi w tej kategorii był Marek Skatuła UMKS Marklowice (+29,2s), a trzeci Tomasz Damian KS Jedność Nowy Sącz (+45,7s)

W kategorii junior B drugi był Norbert Maciulewicz MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk (+36,3s), a trzeci był Kamil Bury MKS Istebna (+58,3s).

Wśród juniorów C, którzy rywalizowali na dystansie 5km triumfował Wojciech Fojcik UMKS Marklowice (czas 14:01,6). Drugie miejsce zajął Andrzej Jałowiczor MKS Istebna (+20,1s), a miejsce trzecie wywalczył Tadeusz Nędza-Kubiniec UKS Regle Kościelisko (+40,2s).

W najmłodszej kategorii juniorka D (dystans 3km) triumfowała Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne przed Magdaleną Kobielusz MKS Istebna i Joanną Jakieła UKS Krokus SP Ciche 1 SMS Zakopane.

Wśród juniorów D, którzy rywalizowali na dystansie 3km, triumfował Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz, drugi był Marek Welusz SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk, a trzeci był Mateusz Posiadała UKS Rawa Siedlce.