Ogólnopolskie IMS i Gimnazjada w biegach narciarskich Zakopane- i dzień klasykiem
 dodano: 5 Marca 2013

Ponad 200 dziewcząt i chłopców z całej Polski rywalizowało stylem klasycznym  na trasach w rejonie Wielkiej Krokwi w Zakopanem w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w biegach narciarskich.
 Organizatorem rywalizacji był Małopolski i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

.
  Wśród chłopców z III klas Gimnazjalnych zwyciężył Mateusz Siatka (Gimnazjum Wiśniowa.)  Druga lokatę wywalczył Mateusz Kuruc (z Uścia Gorlickiego). Na miejscu trzecim uplasował się Patryk Borkowski (Gimnazjum nr 6 w Siedlcach). Miejsce czwarte zajął Arkadiusz Posiadała (G. nr  6 Siedlce), piąty był Krzysztof Marmol (G. Piątkowa), a szósty Tadeusz Nędza-Kubiniec (G. Kościelisko).

Wśród dziewcząt zwyciężyła Justyna Pradziad z ( GMS Zakopane),  Biegaczka ponad 12 sek  wyprzedziła  Różę Łyjak reprezentantkę  ZSMS Szklarska Poręba i  16 sek Annę Bielecką ( Gimnazjum nr 6  w Siedlcach). Na czwartej pozycji uplasowała się Agata Dakowicz ( G. 12 Białystok) , miejsce piąte zajęła Monika Mleczek (G. Czarny Dunajec), a szósta była Justyna Jakubik (ZSS Supraśl).

Wśród klas II gimnazjum zwyciężył Szymon Sikora (G. 1 Tomaszów Lubelski) Drugi był Michał Skowron (ZSMS Szklarska Poręba), a miejsce trzecie, z zajął Wiktor Penar (G. Klimkówka). Czwartą pozycję zdobył uczeń zakopiańskiego GMS  Mariusz Kwaśniowski,  piaty był Arkadiusz Koszyk (G. Uście Gorlickie,)  a szósty Wojciech Skorusa (G. Czarny Dunajec.)

Wśród dziewcząt w tej kategorii najlepsza okazała się Emilia Nawara (G. Kościelisko), druga była Martyna Wawrzusiszyn (G. 1 Tomaszów Lubelski), a na trzeciej pozycji uplasowała się Natalia Tomaszewska ( G. Kościelisko).  Czwarte zdobyła Justyna Morawicka (G. 1 Tomaszów Lubelski ) , piąte Krystyna Gluc (GMS Zakopane), a szóste Karolina Sandecka (G. 1 Tomaszów Lubelski.)

W kategorii urodzonych w roku 1999 (klasa I gimnazjum) zwyciężył Kacper Jarczak (G. 2 Tomaszów Lubelski). Miejsce drugie  zajął Wiktor Czaja (G. Szczawnica), a trzeci był Kuba Tomczyk( GMS Zakopane). Kolejnepozycję zajęli - Krystian Żuchowski (SP Podczerwone),  Oskar Wysocki (GSMS Szklarska Poręba) i Dariusz Staszel (G. Kościelisko.)

Wśród dziewcząt triumfowała Kamila Boczkowska (ZSMS Szklarska Poręb) przed Moniką Mazurkiewicz (G. 2 Tomaszów Lubelski)  i Iwoną Piekarz (G. Wiśniowa ). Na miejscu czwartym uplasowała się Agnieszka Gucwa (G. Ptaszkowa), piąta była Aleksandra Hawryło (G. 1 Tomaszów Lubelski), a szósta Weronika Kalata(G. Kasina Wielka.)

Uczniowie klas VI szkół podstwawowych (rocznik 2000) rywalizowali na dystansie 2km.
Wśród chłopców zwyciężył Karol Smoluch (P 3 Tomaszów Lubelski) miejsce drugie zajął Dawid Damian (SP Piątkowa) , a trzeci był Alan Ciborowski (SP 2 Jasło). Czwarty był Mateusz Posiadała (SP 12 Siedlce), miejsc piąte zajął Jan Żółkiewski (SP 2 Tomaszów Lubelski), a szósty był (Wojciech Janik SP Czarny Bór).

W grupie dziewcząt najlepsza okazała się Izabela Marcisz (SP Korczyna).  Druga była Zuzanna Konik (SP Ustianowa) a trzecia Katarzyna Sandecka (SP 3 Tomaszów Lubelski) Miejsce czwarte przypadło dla Patrycji Karciarz (SP 1 Biały Dunajec), na miejscu piątym uplasowała się Justyna Stefaniuk, a szósta była Kamila Borkowska, (obie SP 1 Siedlce.)

Również 2km mieli do pokonania zawodnicy urodzeni w roku 2001  klasa V SP
Wśród chłopców zwyciężył Karol Smajdor (SP 20 Nowy Sącz), miejsce drugie zajał Dawid Ciećko (SP 3 Tomaszów Lubelski), a trzeci był Andrzej Chowaniak ( SP Kościelisko). Na miejscu czwartym uplasował się Dawid Zieliński (SP Wysowa-Zdrój), piąty był Emil Pleskacz (SP 3 Tomaszów Lubelski), a szósty Dawid Haberny (SP Podczerwone.)

Wśród dziewcząt na tym dystansie zwyciężyła Monika Skinder (SP 3 Tomaszów Lubelski) drugi cvzas miała Jolanta Chwostyk (SP Ustianowa), a trzeci Weronika Bieniasz (SP 1 Ciche). Na miejscu czwartym uplasowała się Kamila Gąsienica (SP Kościelisko), Magdalena Kuśmierz była piąta, a na miejscu szóstym sklasyfikowana została Weronika Merena (SP Hańczowa.)

Najmłodsza kategoria biehaczek i biegaczy urodzonych w roku 2002 i młodszych miała do pokonania dystans 1km.
W grupie chłopców zwyciężył Jan Guńka (SP Chochołów), drugi był Bartosz Cielniak (SP 3 Tomaszów Lubelski), a miejsce trzecie zajął Robert Bugara (SP Kościelisko) . Michał Gumieniak (P 3 Tomaszów Lubelski) zajął miejsce czwarte, piąty był Szczepan Sopata (SP Kluszkowce), a na szóstej pozycji uplasował się Michał Rzeszutek (SP 2 Tomaszów Lubelski)

W najmłodszej grupie dziewcząt triumfowała Paulina Tomasiak (SP Rytro) wyprzedziła Irenę Szkurat (SP Sękowa) i Małgorzatę Bajer (SP Wiśniowa). Na miejscu czwartym uplasowała się Anna Nędza-Kubiniec (SP Kościelisko), piąte miejsce zajęła Monika Tomasiak (SP Rytro), a szósta była Martyna Okarma (SP Wysowa-Zdrój.)