W tym sezonie zakończyliśmy sukcesem XI Edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.
W galerii fotoreportaż A. Kosman z podsumowania
Zawody te odbywały się w ośmiu męskich kategoriach wiekowych: Senior, Junior A, Junior B, Junior C, Junior D, Junior E oraz w dwóch żeńskich kategoriach: Młodziczki
i Juniorki. Celem rozgrywanego od 2004 roku programu jest promocja i rozwój skoków narciarskich dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie największych talentów wśród młodych skoczków, którzy
w przyszłości będą godnie reprezentować Polskę na największych skoczniach świata, podobnie jak ich starsi koledzy – Jan Ziobro, Klemens Murańka czy Aleksander Zniszczoł, którzy również brali udział w programie LOTOS Cup.
Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa.
W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcjami skoków narciarskich
i kombinacji norweskiej. Grupa LOTOS S.A. już od 11 lat wspiera najzdolniejszych młodych skoczków narciarskich, jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów narciarskich oraz stypendiów i nagród dla najlepszych młodych zawodników, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju. Według regulaminu jedenastej edycji zawodów LOTOS Cup stypendia otrzyma najlepsza trójka zawodników w kategorii Junior B (siedemnasto-osiemnastolatkowie)
i C (piętnasto-szesnastolatkowie) w skokach narciarskich i w kombinacji norweskiej. Zawodnicy, którzy zajęli w tych kategoriach wiekowych w skokach narciarskich miejsca od czwartego do szóstego, otrzymali nagrody rzeczowe. Trafiły one również do sześciu najlepszych skoczków
w kategoriach A (dziewiętnasto-dwudziestolatkowie), D (trzynasto-czternastolatkowie)
i E (dwunastolatkowie i młodsi) oraz trzech najlepszych dziewcząt w kategoriach: Młodziczki
i Juniorki oraz trzech najlepszych kombinatorów norweskich w kategoriach: Junior A, Junior D
i Junior E. Roczne stypendia, których fundatorem jest Grupa LOTOS S.A. otrzymują również po raz drugi w historii programu najlepsi trenerzy pracujący w klubach narciarskich.
Cała rywalizacja w ramach XI edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich LOTOS Cup – „Szukamy Następców Mistrza” w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej rozegrana została na najnowocześniejszym w Polsce kompleksie skoczni w Szczyrku Skalite, a także na trasach biegowych Istebnej-Kubalonki.
XI LOTOS Cup w skokach narciarskich 2015
V LOTOS Cup w kombinacji norweskiej 2015
Trenerzy – stypendyści LOTOS Cup 2015:
Kazimierz Długopolski – AZS Zakopane
Krystian Długopolski – AZS Zakopane
Jan Szturc – WSS Wisła w Wiśle
Wojciech Tajner – WSS Wisła w Wiśle
Józef Jarząbek – TS Wisła Zakopane
Krzysztof Kamiński – TS Wisła Zakopane
Jarosław Węgrzynkiewicz – SS-R LZS Sokół Szczyrk
Witold Bulik – PKS Olimpijczyk Gilowice
Jarosław Konior – LKS Klimczok Bystra
Stanisław Trebunia-Tutka – LKS Poroniec Poronin
Stanisław Ustupski – WKS Zakopane
Tadeusz Tajner – LKS Olimpia Goleszów
Adam Kiszka – Zagórskie TS Zakucie
Andrzej Ruchała – UKS Sołtysianie Stare Bystre
Kazimierz Bafia – KS Chochołów
Lista nagrodzonych zawodników:
SKOKI NARCIARSKIE:
JUNIORKI
1. KINGA RAJDA (SS-R LZS SOKÓŁ SZCZYRK)
2. JOANNA SZWAB (KS CHOCHOŁÓW)
3. JOANNA KIL (AZS ZAKOPANE)
MŁODZICZKI
1. PAULINA CIEŚLAR (WSS WISŁA W WIŚLE)
2. ANNA TWARDOSZ (PKS OLIMPIJCZYK GILOWICE)
3. KAMILA KARPIEL (AZS ZAKOPANE)
JUNIOR A
1. PRZEMYSŁAW KANTYKA (LKS KLIMCZOK BYSTRA)
2. ŁUKASZ PODŻORSKI (WSS WISŁA W WIŚLE)
3. KRZYSZTOF LEJA (AZS ZAKOPANE)
4. ADAM RUDA (ZAGÓRSKIE TS ZAKUCIE)
5. MICHAŁ MILCZANOWSKI (ZAGÓRSKIE TS ZAKUCIE)
6. MICHAŁ PYTEL (TS WISŁA ZAKOPANE)
JUNIOR B
1. PAWEŁ GUT (LKS PORONIEC PORONIN) - stypendium
2. DOMINIK KASTELIK (SS-R LZS SOKÓŁ SZCZYRK) - stypendium
3. PAWEŁ TWARDOSZ (PKS OLIMPIJCZYK GILOWICE) - stypendium
4. DAWID KRUPA (SS-R LZS SOKÓŁ SZCZYRK)
5. ŁUKASZ BUKOWSKI (TS WISŁA ZAKOPANE)
6. SZYMON ŁOKAJ (SS-R LZS SOKÓŁ SZCZYRK)
JUNIOR C
1. DAWID JARZĄBEK (TS WISŁA ZAKOPANE) - stypendium
2. TOMASZ PILCH (WSS WISŁA W WIŚLE) - stypendium
3. DAMIAN SKUPIEŃ (TS WISŁA ZAKOPANE) - stypendium
4. PAWEŁ WĄSEK (WSS WISŁA W WIŚLE)
5. KACPER KONIOR (LKS KLIMCZOK BYSTRA)
6. PIOTR KUDZIA (LKS KLIMCZOK BYSTRA)
JUNIOR D
1. KACPER STOSEL (AZS ZAKOPANE)
2. MATEUSZ GRUSZKA (AZS ZAKOPANE)
3. MARCIN TOPÓR (AZS ZAKOPANE)
4. MACIEJ ZBOROWSKI (KS CHOCHOŁÓW)
5. MAŁYJUREK MATEUSZ (WSS WISŁA W WIŚLE)
6. OSKAR ROJEK (TS WISŁA ZAKOPANE)
JUNIOR E
1. JAN RZADKOSZ (TS WISŁA ZAKOPANE)
2. JAN BUKOWSKI (AZS ZAKOPANE)
3. STANISŁAW MAJERCZYK (TS WISŁA ZAKOPANE)
4. JAN HABDAS (LKS KLIMCZOK BYSTRA)
5. ROBERT RYŚ (LKS OLIMPIA GOLESZÓW)
6. SEBASTIAN ZYGMUNTOWICZ (WKS ZAKOPANE)
KOMBINACJA NORWESKA:
JUNIOR A
1. KACPER KUPCZAK (SS-R LZS SOKÓŁ SZCZYRK)
2. JAN ŁOWISZ (AZS ZAKOPANE)
3. MICHAŁ GUT-CHOWANIEC (LKS PORONIEC PORONIN)
JUNIOR B
1. PAWEŁ TWARDOSZ (PKS OLIMPIJCZYK GILOWICE) - stypendium
2. DANIEL MĄKA (LKS PORONIEC PORONIN) - stypendium
3. PAWEŁ CHYC (TS WISŁA ZAKOPANE) - stypendium
JUNIOR C
1. KACPER KONIOR (LKS KLIMCZOK BYSTRA) - stypendium
1. DAWID JARZĄBEK (TS WISŁA ZAKOPANE) - stypendium
3. ARTUR WACŁAWIAK (UKS SOŁTYSIANIE STARE BYSTRE) - stypendium
JUNIOR D
1. MATEUSZ MAŁYJUREK (WSS WISŁA W WIŚLE)
2. MACIEJ KORZENIOWSKI (AZS ZAKOPANE)
3. MACIEJ ZBOROWSKI (KS CHOCHOŁÓW)
JUNIOR E
1. JAN RZADKOSZ (TS WISŁA ZAKOPANE)
2. JAN BUKOWSKI (AZS ZAKOPANE)
3. SEBASTIAN ZYGMUNTOWICZ (WKS ZAKOPANE)