START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane







KS Pieniny




  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
ZNAMY NAJPIĘKNIEJSZE MIASTA 76. TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR
 dodano: 10 Października 2019    (źródło: Lang Team fot. Szymon Gruchalski)

 Kopalnia Soli „Wieliczka”, Siemianowice Śląskie oraz BUKOVINA Resort zwyciężyły w konkursie Najpiękniejsze Miasto 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Specjalne wyróżnienia otrzymały Jaworzno, Zabrze i Województwo Śląskie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Hotelu InterContinental Warszawa.  
 


 Konkurs Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne towarzyszy wyścigowi już od czterech lat. Jego ideą jest zachęcanie mieszkańców do kreatywnego i oryginalnego kibicowania, a także docenienie wkładu i zaangażowania poszczególnych miast i partnerów. Kandydatury są oceniane przez kapitułę, w której skład wchodzą przedstawiciele Lang Team, a także sponsorów i patronów medialnych Tour de Pologne. 
 
 
 
- Tour de Pologne co roku przejeżdża przez około czterystu miejscowości. Za każdym razem spotykamy się z wielkim entuzjazmem kibiców i zaangażowaniem miast i partnerów. Ten konkurs i nagrody są dowodem wdzięczności i uznania. Jestem bardzo szczęśliwy, że mamy możliwość współpracy z tak wspaniałymi partnerami – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne. 
 
 
 
W tym roku w kategorii Miastu Startu zwyciężyła Kopalnia Soli „Wieliczka”, która pisze wspólną historię z Tour de Pologne już od ponad dwóch dekad. Od trzech lat Kopalnia Soli „Wieliczka” jest gospodarzem startu etapowego Tour de Pologne. – Bardzo cieszymy się z faktu, że Kopalnia Soli „Wieliczka” zwyciężyła w tej kategorii. W tym roku już po raz trzeci wielicka kopalnia gościła przy szybie Daniłowicza nie tylko najlepsze kolarskie teamy, ale i rzesze kibiców, którzy przyszli towarzyszyć kolarzom w ich sportowych zmaganiach. Bardzo im wszystkim dziękujemy za wspólne kibicowanie i naprawdę fantastyczną, sportową atmosferę w miasteczku startowym – powiedział Zbigniew Zarębski, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka”.
 
 
 
W kategorii Miasto Startu nominowani byli także Kraków i Tarnowskie Góry, a więc miasta, które gościły pierwszą fazę Tour de Pologne. 76. edycja naszego narodowego wyścigu rozpoczęła się, już po raz kolejny, na Rynku Głównym w Krakowie. - Tour de Pologne znakomicie wpisuje się w krakowski pejzaż. Jesteśmy  dla kolarzy i kibiców niezwykle atrakcyjnym miejscem  do organizowania tego prestiżowego wyścigu, ale za każdym razem staramy się zaskakiwać uczestników wydarzenia czymś nowym. Bardzo zależy nam na tym, aby tworzyć w Krakowie wyjątkowe widowiska sportowe. Konkurs na najpiękniejsze miasto Tour de Pologne dodatkowo zachęca nas do wzbogacania programu imprezy – powiedział Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof  Kowal. 
 
 
 
Drugi etap wystartował z Tarnowskich Gór. –  Tour de Pologne doskonale wpisał się rowerowy charakter Tarnowskich Gór i w miejski kalendarz imprez, a towarzyszące mu masy krytyczne oraz parkowy wyścig dla dzieci Tour de Park gromadzą od kilku lat kilkaset uczestników – powiedział Piotr Korab, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach i jednocześnie miejski oficer rowerowy – Sam przejazd peletonu od początku witany jest z entuzjazmem, bo tarnogórzanie chętnie przebierają się i przyozdabiają lokale oraz domy tego dnia w kolory Touru, które przez przypadek pokrywają się z biało-czarno-żółtymi barwami miasta – wskazał Korab. 
 
Wyróżnienie specjalne w kategorii Miasto Startu otrzymało Jaworzno, w którym rozpoczął się czwarty, zneutralizowany etap wyścigu. Był to start szczególny, który odbył się w atmosferze smutku i żałoby po tragicznej śmierci belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta.
 
 
 
W kategorii Miasto Lotnej Premii LOTTO zwycięzcą zostały Siemianowice Śląskie, które znajdują się trasie Tour de Pologne od dziesięciu lat. Tym razem lotną premię w tym mieście wygrał Charles Planet, który później triumfował w klasyfikacji Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO. - Cieszy mnie fakt, że mieszkańcy Siemianowic Śląskich już od dekady stają na wysokości równie ważnego zadania jak samo kolarstwo, czyli tłumnego dopingowania każdego z uczestników kolejnych edycji Tour de Pologne. Udział w tej najbardziej prestiżowej imprezie kolarskiej w naszym kraju, możliwość zobaczenia z bliska najlepszych kolarzy świata i ich walki na siemianowickiej Lotnej Premii jest dla siemianowiczan sporą atrakcją, a dla miasta promocją. Każdego roku mieszkańcy naszego miasta włączając się w to kolarskie święto, prezentują przy okazji różne ciekawe inicjatywy i dekoracje, a następnie, w ramach imprez towarzyszących, wspólnie bawią się i kibicują na Rynku Miejskim – powiedział Rafał Piech, Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie.
 
 
 
W kategorii Miasto Premii w tym roku nominowane zostały także Myślenice, Szaflary i Wilamowice.  Myślenice gościły kolarzy biorących udział w 76. Tour de Pologne UCI World Tour na pierwszym etapie. – Przejazd peletonu w przepięknej scenerii Myślenickiego Rynku, mnóstwo mieszkańców, którzy mimo deszczowej aury przybyli aby kibicować kolarzom, stworzyły naprawdę niepowtarzalną atmosferę – powiedział Jarosław Szlachetka, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice - Dodając do tego dwa wydarzenia, które rozegrały się na naszych oczach mieliśmy historię jak z hollywoodzkiego filmu. Pierwsze z nich to upadek Adriana Kurka, który tuż po zwycięstwie na myślenickiej Premii Lotto wpadł w poślizg i niestety przewrócił się na trasie. To bolesne wydarzenie zrównoważyła druga scena, dosłownie kilka chwil później, kilka metrów dalej. Kapitan polskiej reprezentacji Marek Rutkiewicz "Rutek" w namiętnym pocałunku ze swoją żoną Agnieszką Szafraniec-Rutkiewicz - mistrzynią, pochodzącą od nas, z myślenickiej ziemi. Całe piękno sportowych i nie tylko emocji w pięknym mieście, w Myślenicach – dodał Burmistrz. 
 
 
 
Do Gminy Szaflary 76. Tour de Pologne UCI World Tour zawitał dwukrotnie – podczas szóstego i siódmego etapu. - Klasyczna górska trasa przebiegała w przepięknej scenerii polskich Tatr. Kibice i tym razem nie zawiedli i gorąco dopingowali zawodników. Strefa kibica, do której zapraszaliśmy mieszkańców, zgromadziła rzesze miłośników dwóch kółek – powiedział Rafał Szkaradziński, Wójt Gminy Szaflary.
 
 
 
Szczególny charakter miała premia w Wilamowicach. Czwarty etap, etap żałoby po tragicznej śmierci belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta, został zneutralizowany. - Minutą ciszy wszyscy zebrani  uczcili pamięć  zmarłego kolarza, a na przygotowanych dekoracjach pojawiły się czarne kiry. Zjednoczyła wszystkich chwila zadumy nad  tym, jak kruche jest życie ludzkie.  Na symbolicznym 48 kilometrze w Zasolu Bielańskim,  peleton zatrzymał się by również tym sposobem oddać hołd zmarłemu kolarzowi. Następnie peleton w ciszy  pokonał dalszą część trasy, mijając Rynek w Wilamowicach, gdzie zebrani kibice przywitali ich oklaskami.  Wspólnie oddaliśmy hołd wspaniałemu młodemu kolarzowi, jakim był Bjorg Lambrecht, ale również wsparliśmy pozostałą kadrę – powiedział Marian Trela, Burmistrz Gminy Wilamowice.
 
 
 
W kategorii Miasto Mety zwyciężyła BUKOVINA Resort, a więc miejsce, w którym rozstrzygają się losy Tour de Pologne. Nie inaczej było w tym roku, kiedy to królewski etap w wielkim stylu wygrał Matej Mohoric, a ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej cieszył się Paweł Siwakow. – Resort BUKOVINA od lat współorganizuje nie tylko Tour de Pologne UCI World Tour, ale także Tour de Pologne Amatorów. Z dużą satysfakcją przyjęliśmy informację o nominacji dla BUKOVINA Resort jako Najpiękniejszego Miasta Tour de Pologne w kategorii Miasto Mety, a z jeszcze większą radością przyjęliśmy wiadomość o zwycięstwie.  Dziękujemy kibicom i mieszkańcom, którzy tworzą wspaniałą atmosferę kolarskiego święta. Ta nagroda to wielki zaszczyt i kolejna okazja do promocji regionu, tradycji i kultury Podhala oraz aktywnego i zdrowego stylu życia - podkreśla Edward Kuchta Prezes Fundacji BUKOVINA.  
 
 
 
W kategorii Miasto Mety nominowani byli również Bielsko-Biała i Kraków. W Krakowie sprinterskim finiszem popisał się Pascal Ackermann, w Bielsku-Białej triumfował Luka Mezgec.  – Nasz narodowy wyścig cieszy się ogromną popularnością  wśród mieszkańców Bielska-Białej. Gdy tylko pojawiają się najlepsi kolarze świata, momentalnie ulice przybierają biało czerwone barwy. Czuć atmosferę wielkiego sportowego święta, jest gorący doping i niesamowite emocje towarzyszące przejazdowi peletonu przez stolicę Podbeskidzia – powiedział prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.
 
 
 
Specjalne wyróżnienie w nowej kategorii – najlepiej przygotowane logistycznie i organizacyjnie Miasto Mety – otrzymało Zabrze. – Mam poczucie, że po prostu robimy swoje i myślę, że trzy lata z rzędu pokazały, że robimy to dobrze i to zostało docenione. Najtrudniejsze w organizacji wyścigu jest pozbieranie wszystkich decyzji potrzebnych do tego, żeby w ogóle wyścig mógł zaistnieć w mieście. A potem pozostaje dogranie wszystkich jednostek, które w tym uczestniczą, żeby w odpowiednim momencie robiły to, co do nich należy – powiedział Grzegorz Janecki, Główny Inżynier Miasta Zabrze. 
 
 
 
Specjalne wyróżnienie w kategorii Promocja Regionu otrzymało Województwo Śląskie. – Cieszymy się z tej nagrody, zwłaszcza, że jest wręczana po raz pierwszy. Tour de Pologne to świetna marka, transmisje telewizyjne trafiają do 120 państw – nie ma chyba lepszej formy promocji województwa, regionu, naszych obiektów. Dokładamy cegiełkę do współpracy z Lang Team i w ten sposób jesteśmy w stanie wykorzystać potencjał, który cały czas podnosimy – powiedział Tomasz Musioł z Urzędu Marszałkowskiego.
 
 
 
Nagrodzeni w głównych kategoriach otrzymali wyjątkowe multimedialne puchary, a także żółte koszulki zwycięzcy klasyfikacji generalnej CARREFOUR 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Triumfator w kategorii Miasto Mety otrzymał także dodatkowy prezent w postaci kampanii wizerunkowej od Cityboard Media. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Hotelu InterContinental Warszawa, Partnera Tour de Pologne. 
 
 
 
NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO 76. TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR
 
MIASTO STARTU: Kopalnia Soli „Wieliczka”
 
MIASTO PREMII:  Siemianowice Śląskie
 
MIASTO METY: BUKOVINA Resort
 
 
 
 
 




«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1248



 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024