Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład naszej reprezentacji na zbliżające się Mistrzostwa Świata Seniorów w narciarstwie klasycznym, które w dniach 24 lutego - 7 marca 2021 roku odbywać się będą w niemieckim Oberstdorfie. Reprezentacja PZN na seniorski czempionat będzie liczyła łącznie 56 osób: 23 narciarzy oraz 33 członków sztabu szkoleniowego.
Do składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w Oberstdorfie powołanych zostało: pięć skoczkiń i sześciu skoczków, pięć biegaczek i pięciu biegaczy oraz dwóch kombinatorów norweskich.
SKOKI NARCIARSKIE KOBIET
Zawodniczki:
• Kinga Rajda - KS AZS AWF Katowice
• Anna Twardosz - KS AZS AWF Katowice
• Nicole Konderla - KS AZS AWF Katowice
• Joanna Szwab - KS AZS AWF Katowice
• Kamila Karpiel - AZS Zakopane
Sztab szkoleniowy:
• Łukasz Kruczek - trener główny
• Marcin Bachleda - asystent trenera głównego
• Paulina Węgrzyn-Gębuś - fizjoterapeutka
SKOKI NARCIARSKIE MĘŻCZYZN
Zawodnicy:
• Kamil Stoch - KS Eve-nement Zakopane
• Dawid Kubacki - TS Wisła Zakopane
• Piotr Żyła - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
• Andrzej Stękała - AZS Zakopane
• Jakub Wolny - LKS Klimczok Bystra
• Klemens Murańka - TS Wisła Zakopane
Sztab szkoleniowy:
• Michał Doleżal - trener główny
• Grzegorz Sobczyk - asystent trenera głównego
• Andrzej Zapotoczny - trener techniczny
• Radek Żidek - trener techniczny
• Łukasz Gębala - fizjoterapeuta
• Aleksander Winiarski - lekarz
• Kacper Skrobot - serwismen
• Kamil Skrobot - serwismen
• Paweł Witczak - analityk IT i logistyk
• Adam Małysz - dyrektor koordynator ds. skoków i KN w PZN, attache polskiej reprezentacji na MŚ w Oberstdorfie
BIEGI NARCIARSKIE KOBIET
Zawodniczki:
• Izabela Marcisz - Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski
• Monika Skinder - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
• Karolina Kaleta - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
• Weronika Kaleta - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
• Karolina Kukuczka - MKS Istebna
Sztab szkoleniowy:
• Martin Bajcicak - trener główny
• Rafał Wegrzyn - asystent trenera głównego
• Justyna Kowalczyk-Tekieli - trener współpracujący
• Mateusz Chowaniak - serwisem
• Peep Koidu - serwismen
• Jaan Alvela - serwismen
• Meelis Aasla - serwismen
• Sven Rakoszek - fizjoterapeuta
• Oleksij Pysarenko - terapeuta / dietetyk
BIEGI NARCIARSKIE MĘŻCZYZN
Zawodnicy:
• Maciej Staręga - UKS Rawa Siedlce
• Dominik Bury - KS AZS AWF Katowice
• Kamil Bury - KS AZS AWF Katowice
• Kacper Antolec - KS AZS AWF Katowice
• Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka
Sztab szkoleniowy:
• Lukas Bauer - trener główny
• Kamil Fundanicz - asystent trenera głównego
• Andrzej Michałek - szef serwisu
• Paweł Fundanicz - serwismen
• Piotr Pilch - serwismen
• Bartłomiej Rucki - serwismen
• Paweł Gurbisz - fizjoterapeuta
KOMBINACJA NORWESKA
Zawodnicy:
• Szczepan Kupczak - SSR LZS Sokół Szczyrk
• Andrzej Szczechowicz - TS Wisła Zakopane
Sztab szkoleniowy:
• Tomisław Tajner - trener
• Mariusz Hluchnik - asystent trenera
• Piotr Śliwka - serwismen
• Daniel Hankus - fizjoterapeuta
Mistrzostwa Świata Seniorów w Oberstdorfie
24.02.-07.03.2021
24.02.2021, środa
- 12:30 - kwalifikacje kobiet bieg na 5 km F
- 14:30 - kwalifikacje mężczyzn bieg na 10 km F
- 18:00 - kwalifikacje do konkursu kobiet (HS-106)
25.02.2021, czwartek
- 12:15 - kwalifikacje mężczyzn sprint C
- 12:45 - kwalifikacje kobiet sprint C
- 15:15 - finały sprintu
- 17:00 - konkurs kobiet (HS-106)
26.02.2021, piątek
- 10:15 - seria skoków do KN na HS-106
- 16:00 - bieg do KN na 10 km
- 17:15 - konkurs drużynowy kobiet (HS-106)
- 20:30 - kwalifikacje do konkursu mężczyzn (HS-106)
27.02.2021, sobota
- 11:45 - bieg łączony kobiet 2 x 7,5 km
- 13:30 - bieg łączony mężczyzn 2 x 15 km
- 16:30 - konkurs mężczyzn (HS-106)
28.02.2021, niedziela
- 11:00 - półfinały sprintu drużynowego
- 13:00 - finały sprintu drużynowego
- 17:00 - konkurs drużyn mieszanych (HS-106)
02.03.2021, wtorek
- 13:15 - bieg kobiet na 10 km F
- 18:00 - kwalifikacje kobiet (HS-137)
03.03.2021, środa
- 13:15 - bieg mężczyzn na 15 km F
- 17:15 - konkurs kobiet (HS-137)
04.03.2021, czwartek
- 11:00 - seria skoków do KN na HS-137
- 13:15 - bieg sztafetowy kobiet 4 x 5 km
- 15:15 - bieg do KN na 10 km
- 17:30 - kwalifikacje mężczyzn (HS-137)
05.03.2021, piątek
- 13:15 - bieg sztafetowy mężczyzn 4 x 10 km
- 17:00 - konkurs mężczyzn (HS-137)
06.03.2021, sobota
- 11:00 - seria skoków - team sprint KN
- 12:30 - bieg kobiet na 30 km C
- 15:00 - bieg 2 x 7,5 km - team sprint
- 17:00 - konkurs drużynowy mężczyzn (HS-137)
07.03.2021, niedziela
- 13:00 - bieg mężczyzn na 30 km C