6. liga. Starcie beniaminków dla Orawy!

W 12. kolejce spotkań ligi okręgowej wygrane na swoim koncie zapisały drużyny: Orawy Jabłonka, Lubania Tylmanowa oraz Huraganu Waksmund. Orawa w starciu beniaminków ograła AP Wisłę Czarny Dunajec. Punktami podzieliły się zespoły Zawratu i Babiej Góry, których spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W roli przegranych z boiska schodzili z kolei gracze Wiatru Ludźmierz, Orkana Raba Wyżna i Wierchów Rabka.

Zawrat Bukowina Tatrzańska – Babia Góra Lipnica Wielka 1:1 (1:0)

1:0 Buńda 21, 1:1 T. Lach 80

Zawrat: Bużek – Cudzich, Kuchta, Surma, Floryn, Rzadkosz, Chrobak (77 Czernik), Galica, Buńda, Leniewicz, M. Grela (77 Papież)

Babia Góra: Kobroń – P. Lach, Paczebut, Rudyk, Winiarczyk, Marcin Antosiak, Ł. Stopiak (80 Orawiec), W. Szczerba, Florczak, Mariusz Antosiak, T. Lach

W 21. minucie Zawrat objął prowadzenie. Po prostopadłym podaniu od M. Greli, Buńda wyszedł na czystą pozycję, minął bramkarza i spokojnie trafił do pustej bramki, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0. W 80. minucie Marcin Antosiak wywalczył piłkę i po przechwycie podał do T. Lacha. Kapitan lipniczan wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, strzelając gola na 1:1.

Krokus Przyszowa – Huragan Waksmund 2:7 (0:5)

0:1 Kawula 7, 0:2 Hagowski 12, 0:3 Hagowski 13, 0:4 Hagowski 24, 0:5 Hagowski 44, 0:6 Kawula 61, 1:6 Sosnowski 62 z rzutu karnego, 2:6 Kuzar 75, 2:7 Hagowski 76

Huragan: Dzioboń – Mlak, Stawicki, Mucha, Antolak (73 Talarek), Kawula, Pragnący, Chmielak, Nogueira (67 Urbaś), Chowaniec (68 Jurzec), Hagowski

W 7. minucie po rajdzie Hagowskiego i jego wrzutce, piłka odbiła się od poprzeczki, a Nogueira podał do Kawuli, który po udanym dryblingu zdobył bramkę na 0:1. W 12. minucie Nogueira zagrał za obronę do Chowańca, a ten podał do niepilnowanego Hagowskiego, który podwyższył na 0:2. Chwilę później, w 13. minucie, Nogueira posłał piłkę do Hagowskiego, który strzałem w długi róg zdobył trzeciego gola. W 24. minucie Antolak rozpoczął akcję, Chowaniec minął bramkarza i wyłożył piłkę Hagowskiemu, który trafił na 0:4. Tuż przed przerwą, w 44. minucie, Chowaniec podał prostopadle do Hagowskiego, który zdobył piątego gola. W 61. minucie po rzucie rożnym Nogueiry, Kawula trafił głową na 0:6. Chwilę później, w 62. minucie, Sosnowski wykorzystał rzut karny. W 75. minucie Kuzar precyzyjnym strzałem z dystansu zmniejszył wynik na 2:6, ale minutę później Hagowski w sytuacji sam na sam po podaniu Kawuli strzelił swojego piątego gola, ustalając wynik na 2:7.

Orawa Jabłonka – AP Wisła Czarny Dunajec 2:0 (1:0)

1:0 Styruła 4, 2:0 Brząkała 49

Orawa: Majkut – Szymusiak, Skoczyk, M. Bełciak, Brząkała, Styruła, Smutek, D. Bełciak (65 Proszek), I. Zahora, Basisty (74 Oskwarek), Męderak (81 Fedor)

Wisła: Kucharski – Majerczyk, Krupa (63 Fryźlewicz), Diaz Jarmillo, Zatłoka (80 Bryniarski), A. Kamiński, Ptak (63 Kamil Kamiński), Haberny (55 Madziar), Szwajnos, Kozak, Miętus (80 Kęsek)

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Orawy. W 4. minucie Brząkała dośrodkował za linię obrony, a Styruła, wykorzystując sytuację sam na sam, pewnie trafił na 1:0. W 49. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Styrułę, Brząkała udem skierował piłkę do siatki, podwyższając wynik na 2:0. Mimo późniejszych prób Wisły, w tym groźnego strzału Miętusa w 40. minucie i rzutu wolnego Diaza Jarmillo w 85. minucie, gospodarze utrzymali swoje prowadzenie do końca.

Orkan Szczyrzyc – Wiatr Ludźmierz 2:0 (0:0)

Wiatr: Ciszek – Stołowski, Obrochta, W. Siuta, Krupa, Zubek (80 Tokarczyk), Adamczyk (75 Dul), Żółtek, Zwierz, Kupka, Marszałek

Harnaś Tymbark – Wierchy Rabka – Zdrój 7:0 (4:0)

1:0 Kordeczka 11, 2:0 Hybel 15, 3:0 Hybel 33, 4:0 Beberok 42, 5:0 Kuc 51, 6:0 Dziadoń 79, 7:0 Hybel 89

Wierchy: Lenart – Śmiałek, Miller, Korczak (57 Ziobro), Polak, Wójciak, Szczepański, Wójtowicz, Vysokyi, Molnar, Kwaśniewski

Orkan Raba Wyżna – Turbacz Mszana Dolna 1:3 (0:2)

0:1 Lach 18, 0:2 D. Pandyra 43, 0:3 Gniecki 49, 1:3 Kosek 88

Orkan: J. Kowalczyk – Majchrzak, Woś (80 Kasiniak), Sawina (57 Lenart), Pałasz (80 Świder), Skawski, J. Pątko (72 Wojtasiak), Koza, Worwa (57 Trybuła), T. Pątko, Kosek

Turbacz: M. Kordeczka – Żmuda (86 Skolarus), Szynalik, K. Pandyra, Wacławik (80 Przybylak), Mizera, M. Kowalczyk (86 Pieron), Psutka (70 Liberda), D. Pandyra, Gniecki (86 J. Kordeczka), Lach (80 Łabuz)

W 18. minucie Turbacz objął prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Mizera wrzucił piłkę z okolic 40. metra, a Lach zamknął akcję na dalszym słupku, precyzyjnym strzałem głową trafiając na 0:1. W 43. minucie Mizera ponownie asystował, tym razem z rzutu wolnego. Jego podanie zgrał Szynalik, a z bliska do siatki trafił D. Pandyra. Chwilę po przerwie, w 49. minucie, Lach wyciągnął bramkarza, a następnie podał do Gnieckiego, który pewnym strzałem między nogami obrońców strzelił na 0:3. W końcówce meczu, w 88. minucie, Orkan zdobył honorowego gola. Wojtasiak podał wzdłuż bramki, a Kosek zamknął akcję przy dalszym słupku,

Lubań Tylmanowa – AKS Ujanowice 9:1 (5:0)
1:0 Jagieła 10, 2:0 H. Michałczak 11, 3:0 M. Gwiżdż 13 samobójcza, 4:0 Kuziel 15, 5:0 H. Michałczak 23, 6:0 Ligas 64, 7:0 H. Michałczak 72, 8:0 Zacher 78, 8:1 Zelek 82, 9:1 D. Michałczak87
Lubań: H. Gołdyn – K. Lizoń (75A. Noworolnik), J. Lizoń, Kwit (60 Ligas), Ziemianek, H. Michałczak, D. Michałczak, Jagieła (60 Zacher), Kuziel (67 M. Noworolnik), Wojtas (67 Kurnyta), Adamczyk (75 Zep)