Kombinacja

Skoki
PŚ w Klingenthal: Skład Polaków na konkurs drużynowy
(żródło: A. Kosman PZN)

Trener Łukasz Kruczek po kwalifikacjach podał nazwiska czterech zawodników, którzy w sobotę powalczą o zwycięstwo w konkursie drużynowym. Oprócz lidera - Kamila Stocha w składzie naszej kadry znaleźli się trzej najlepsi polscy skoczkowie w piątkowych kwalifikacjach, czyli Piotr Żyła, Stefan Hula oraz Dawid Kubacki.
( 21 Listopada 2014)
PŚ w Klingenthal: Żyła drugi w kwalifikacjach!

Najlepsi skoczkowie na świecie rozpoczynają sezon zimowych startów w Pucharze Świata 2014/2015. Dziś w niemieckim Klingenthal przeprowadzone zostały kwalifikacje do niedzielnych zawodów indywidualnych, a wygrał je Czech Roman Koudelka. Wysoką formę zaprezentował także Piotr Żyła, zajmując drugie miejsce! Do konkursu zakwalifikowali się wszyscy polscy skoczkowie.
Skład kadry na inauguracyjne zawody w Klingenthal
(żródło: A.Karczewska PZN)

Trener Łukasz Kruczek ogłosił skład polskiej Kadry na pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które 22 i 23 listopada rozegrane zostaną na skoczni w niemieckim Klingenthal. Trener zdecydował, że do Klingenthal pojedzie pięciu zawodników z Kadry A oraz dwóch z Kadry B. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Bartłomiej Kłusek oraz Stefan Hula.
( 15 Listopada 2014)
Polscy skoczkowie odsłaniają karty przed sezonem zimowym

W sobotę 8 listopada w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle zaprezentowane zostały kadry skoków narciarskich kobiet i mężczyzn Polskiego Związku Narciarskiego na sezon zimowy 2014/2015. Obecni na konferencji trenerzy kadr poinformowali o obecnym etapie przygotowań. Do rozpoczęcia sezonu startów pozostało już tylko kilkanaście dni.
( 8 Listopada 2014)
Piotr Żyła Letnim Mistrzem Polski Seniorów!

Piotr Żyła bezapelacyjnie zwyciężył w dzisiejszym konkursie i został nowym Letnim Mistrzem Polski na skoczni normalnej. Wicemistrzostwo wywalczył Kamil Stoch, który do triumfatora stracił pięć punktów, natomiast brązowym medalistą Mistrzostw Polski w skokach narciarskich rozgrywanych na skoczni Skalite w Szczyrku został Bartłomiej Kłusek.    W galerii fotoreportaż A. Kosman PZN z zawodów
( 11 Października 2014)
Magdalena Pałasz pierwszą mistrzynią Polski!

11 października na skoczni Skalite (HS-77) w Szczyrku rozegrane zostały historyczne, pierwsze Mistrzostwa Polski kobiet w skokach narciarskich. Bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Pałasz, która oddała dwa najdłuższe skoki w konkursie i zapisała się w historii jako pierwsza mistrzyni Polski w skokach narciarskich kobiet. Wicemistrzostwo wywalczyła Joanna Szwab, która do zwyciężczyni straciła 35 punktów, natomiast brązową medalistką została 13-letnia Kinga Rajda.     W galerii fotoreportaż  A. Kosman PZN z zawodów!!
Andrzej Zapotoczny bezkonkurencyjny w Pucharze Prezesa PZN Jakub Kot zwyciężcą w generalce.

Andrzej Zapotoczny nie dał szans rywalom i pewnie wygrał piątkowy konkurs Pucharu Prezesa PZN, który rozegrany został na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Zawodnik AZS-u Zakopane o 14,1 punktu wyprzedził drugiego w zawodach Jana Ziobrę, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Miętus. Mimo iż warunki były równe dla wszystkich, to pierwsza trójka laureatów wyraźnie odskoczyła pozostałym zawodnikom. Czwarty w konkursie Przemysław Kantyka stracił do trzeciego Krzysztofa Miętusa 13,8 punktu.   W klasyfikacji generalnej zwyciężył Jakub Kot
( 3 Października 2014)
LPK w Trondheim: Lanisek wygrywa! Ziobro na 12. miejscu

Reprezentant Słowenii - Anze Lanisek wygrał sobotni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w norweskim Trondheim. Słoweniec nie dał dzisiaj rywalom żadnych szans i aż o 12,2 punktu wyprzedził drugiego w konkursie Niemca - Michaela Neumayera. Natomiast trzecie miejsce zajął norweski skoczek - Kenneth Gangnes. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Jan Ziobro, który ukończył dzisiejsze zawody na 12. miejscu.
( 27 Września 2014)
FIS Cup Szczyrk: Andrzej Stękała wygrywa i zostaje liderem cyklu!

Zawodnik Kadry Juniorów Andrzej Stękała bardzo dobrze poradził sobie w dzisiejszym konkursie FIS Cup, który rozgrywany był na skoczni HS-106 w Szczyrku Skalitem. Polak wygrał obie serie konkursowe i zwyciężył, nieznacznie wyprzedzając rywali - drugiego Amerykanina Nicholasa Fairalla o 1,5 punktu, a trzeciego Norwega Stiana Andre Skinnesa o dwa punkty. Dzięki temu triumfowi objął także prowadzenie w tegorocznym cyklu FIS Cup. Wysokie miejsca w konkursie zajęli dziś również inni polscy skoczkowie - punktowało aż 15 naszych reprezentantów!
( 21 Września 2014)
LGP Ałmaty: Pałasz na 23. miejscu

Magdalena Pałasz zajęła 23. miejsce w drugim konkursie FIS Grand Prix w Ałmatach. Tym samym Polka ukończyła cykl na 26. pozycji. Zdecydowanie najlepsza po raz kolejny okazała się Japonka - Sara Takanashi, która zdeklasowała rywalki, pewnie wygrywając niedzielny konkurs oraz klasyfikację generalną FIS Grand Prix 2014.
Andrzej Zapotoczny wygrywa FIS Cup w Szczyrku

Andrzej Zapotoczny zwyciężył w sobotnich zawodach FIS Cup, które w ten weekend są rozgrywane na skoczni HS-106 w Szczyrku Skalitem. 23-latek o zaledwie jeden punkt wyprzedził kolejnego z naszych reprezentantów - Adama Rudę. Skład podium uzupełnił Słoweniec Ernest Prislic. Pucharowe punkty zdobyło aż 13 Polaków.
( 20 Września 2014)
Magdalena Pałasz na 27. miejscu w FIS Grand Prix w Ałmatac

W sobotę na skoczni w Ałmatach został rozegrany pierwszy w tym sezonie konkurs FIS Grand Prix w skokach narciarskich kobiet. Rywalizację w Kazachstanie od samego początku zdominowała zwyciężczyni Pucharu Świata Japonka – Sara Takanashi, która najpierw wygrała oficjalny trening, następnie serię próbną, a w finale o prawie 32 punkty wyprzedziła drugą zawodniczkę. Pierwsze punkty w zawodach LGP wywalczyła Magdalena Pałasz. Polka spisała się nieco gorzej jak na treningach, uzyskując 67 m oraz 74 m i tym samym nasza reprezentantka ukończyła konkurs na 27. miejscu.
FIS Carpath Cup: Jarząbek ponownie najlepszy, Rajda trzecia

Dawid Jarząbek po raz drugi nie dał szans rywalom i wygrał zawody FIS Carpath Cup rozgrywane na skoczni w Szczyrku. Na drugim miejscu uplasował się Dominik Kastelik, natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny zawodnik z Kadry Juniorów Roberta Matei - Paweł Gut. Wśród dziewcząt Kinga Rajda zajęła tym razem trzecie miejsce.
( 19 Września 2014)
Dawid Jarząbek i Kinga Rajda na podium FIS Carpath Cup

Dawid Jarząbek zwyciężył, a Paweł Gut zajął drugie miejsce w dzisiejszym konkursie FIS Carpath Cup w Szczyrku. W zawodach udział wzięło 43 skoczków z Polski, Rumunii, Kazachstanu, Czech, Białorusi i Słowacji. Wśród DZiewcżat na najwyższym stopniu podium stanęła Kinga Rajda a  trzecia była Joanna Szwab.
( 18 Września 2014)
VIII Puchar Solidarności

Łukasz Podżorski zwyciężył  VIII Puchar Solidarności, który w sobotni wieczór rozegrany został na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.Drugie miejsce zajął Andrzej Stękała, a na najniższym stopniu podium stanęli: Adam Ruda oraz Przemysław Kantyka. Tuż za podium znaleźli się zawodnicy z zakopiańskich klubów.Andrzej Zapotoczny był 5, a kolejne lokaty zajęli Krzysztof Leja, Jakub Kot, Stanisław Biela , Dawid Jarząbek i Krzysztof Miętus.  W galerii fotoreportaż z zawodów  Pełne wyniki tutaj