START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  

TZN Zakopane

     KS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
Skład polskiej reprezentacji na inaugurację Pucharu Świata w Wiśle!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Już w tym tygodniu najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie przyjadą do Wisły, aby zainaugurować zawody Pucharu Świata w sezonie 2018/2019. Po raz drugi w historii pierwsze w sezonie zimowym konkursy rozegrane zostaną na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. W piątkowych kwalifikacjach na wiślańskim obiekcie wystartuje 12 reprezentantów Polski, którzy walczyć będą o awans do niedzielnego konkursu indywidualnego. 
( 12 Listopada 2018)
Dawid Kubacki mistrzem Polski na Wielkiej Krokwi!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę, 27 października 2018 roku na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrane zostały Mistrzostw Polski Seniorów w skokach narciarskich. Byliśmy świadkami wspaniałej walki o medale krajowego czempionatu i oglądaliśmy dalekie skoki w wykonaniu reprezentantów Polski. Tego dnia zdecydowanie najlepszy okazał się Dawid Kubacki z klubu TS Wisła Zakopane, który w pięknym stylu wywalczył tytuł mistrza Polski. Srebrny medal zdobył Piotr Żyła – reprezentant klubu WSS Wisła, który  do triumfatora stracił 6,5 punktu. Podium uzupełnił Kamil Stoch z klubu Eve-nement Zakopane.    W galerii fotoreportaż
( 27 Października 2018)
Kamila Karpiel mistrzynią Polski w skokach!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W niedzielę na obiekcie HS-77 w Szczyrku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich. Złoty medal wywalczyła Kamila Karpiel, która reprezentuje barwy klubu AZS Zakopane. Na drugim stopniu podium stanęła Anna Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice. Natomiast brązową medalistką krajowego czempionatu została kolejna zawodniczka zakopiańskiego AZS-u - Joanna Szwab.
( 8 Października 2018)
Mistrzostwa Polski Juniorów w Szczyrku - wyniki
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W miniony weekend podczas IV letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w obydwóch dyscyplinach. Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki juniorskiego czempionatu.
( 8 Października 2018)
LGP w Klingenthal: Pogoda storpedowała finał sezonu, konkurs odwołany!
(żródło: skijumping.pl)

 Zgodnie z założeniami meteorologów, nie udało się rozegrać finałowych zawodów Letniego Grand Prix 2018. Z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru, środowy konkurs na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal został odwołany.
( 3 Października 2018)
Znamy program zawodów Pucharu Świata w Wiśle!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Już za niespełna dwa miesiące najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie przyjadą do Wisły, aby po raz drugi w historii na skoczni im. Adama Małysza zainaugurować sezon startów w Pucharze Świata. Poznaliśmy program zawodów listopadowej inauguracji. 
( 2 Października 2018)
LGP w Hinzenbach: Huber wygrywa konkurs, Klimow cały cykl
(żródło: skijumping.pl)

 Daniel Huber wygrał niedzielny konkurs Letniego Grand Prix w Hinzenbach (HS90). Reprezentant gospodarzy triumfował po skokach na odległość 88 m i 89 m. Drugi był Szwajcar Killian Peier, trzeci Niemiec Karl Geiger, natomiast czwarty Rosjanin Jewgienij Klimow, który zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej cyklu. Najlepszy z Polaków, Stefan Hula zajął szóste miejsce.
( 30 Września 2018)
LGP w Hinzenbach: R. Kobayashi wygrywa kwalifikacje, Kubacki czwarty.
(żródło: skijumping.pl)

 Ryoyu Kobayashi został zwycięzcą kwalifikacji do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w Hinzenbach (HS90). Reprezentant Japonii triumfował po skoku na odległość 91,5 m. Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 29 Września 2018)
Debiut Erzurum i powrót do USA - wstępny kalendarz Pucharu Świata 2019/2020. LGP w Zakopanem.
(żródło: skijumping.pl)

 Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) opublikowała wstępny kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2019/2020. Po raz pierwszy w historii walka o Kryształową Kulę ma zawitać do Turcji. Po szesnastoletniej przerwie zawody mają z kolei wrócić do Stanów Zjednoczonych. Z kolei dwa konkursy LGP zostaną rozegrane w Zakopanem.
( 28 Września 2018)
FIS Grand Prix: Kubacki na podium w Rasnovie!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Dawid Kubacki po dwóch bardzo dobrych skokach na odległość 98 oraz 98,5 metra stanął na podium niedzielnego konkursu FIS Grand Prix w Rasnovie. Podopieczny Stefana Horngachera po raz pierwszy tego lata wywalczył lokatę w najlepszej trójce zawodów i na obiekcie HS-97 zajął trzecie miejsce. Zwycięstwo odniósł Niemiec Karl Geiger, który uzyskał odpowiednio 99,5 oraz 100,5 metra. Natomiast na drugim miejscu uplasował się lider cyklu, Rosjanin Jewgienij Klimow (98 i 101,5 m).  
( 23 Września 2018)
COC w Zakopanem: Philipp Aschenwald najlepszy!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Philipp Aschenwald w pięknym stylu zwyciężył w niedzielnym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego, który rozegrany został na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Austriak w pierwszym skoku wylądował na 139 metrze, w finale uzyskał 134 metry i tym samym drugiego Stefana Hubera (133 i 139,5 m) pokonał o prawie osiem punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Zak Mogel ( 132 i 139 m). Najlepszy rezultat z Polaków osiągnął dzisiaj Przemysław Kantyka, który po skokach na odległość 134,5 oraz 132 metry ukończył zawody na 12. miejscu.
( 23 Września 2018)
FIS Grand Prix: Piotr Żyła na podium w Rasnovie
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Piotr Żyła po dwóch bardzo dobrych skokach stanął na podium zawodów FIS Grand Prix, które rozegrane zostały na obiekcie HS-97 w Rasnovie. Podpieczmy Stefana Horngachera uzyskał 95,5 oraz 97 metrów i tym samym sobotni konkurs ukończył na drugim miejscu. Tego dnia lepszy od Piotra Żyły był reprezentant Niemiec Karl Geiger, który lądował odpowiednio na 98 oraz 99 metrze. Podium uzupełnił Rosjanin Jewgienij Klimow (95,5 i 98 m).
( 23 Września 2018)
Stefan Huber triumfuje na Wielkiej Krokwi!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Stefan Huber w pięknym stylu wygrał sobotni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego, który rozegrany został na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Austriak w pierwszej serii uzyskał 137,5 metra, w finale wylądował metra dalej i tym samym o prawie siedem punktów pokonał Killiana Peiera (133 i 127,5 m) ze Szwajcarii. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Moritz Baer (129 i 133,5 m). Tego wieczoru najlepiej z reprezentantów Polski spisał się na Wielkiej Krokwi Aleksander Zniszczoł. Podopieczny Macieja Maciusiaka oddał skoki na odległość 133,5 oraz 127 metrów, które pozwoliły mu zająć dziewiąte miejsce.
( 23 Września 2018)
Puchar Tatr w skokach narciarskich.
(żródło: )

 Na kompleksie Średniej Krokwi w Zakopanem odbyła się  rywalizacja w ramach Pucharu Tatr w skokach narciarskich. Choć to pierwsza edycja tych zawodów przeznaczonych dla młodych skoczków, to już po frekwencji widać, że ich organizacja okazała się pomysłem jak najbardziej trafionym.
( 15 Września 2018)
Beskidy Tour: Philipp Aschenwald bezkonkurencyjny w Wiśle!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Drugiego dnia rywalizacji w Beskidy Tour skoczkowie narciarscy rywalizowali na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Bezkonkurencyjny na wiślańskim obiekcie okazał się Austriak Philipp Aschenwald, który po dwóch wspaniałych skokach na odległość 130,5 oraz 134 metry stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce wywalczył reprezentant gospodarzy - Aleksander Zniszczoł, który stracił do lidera Beskidy Tour prawie 12 punktów. Podium uzupełnił Słoweniec Zak Magel.
( 19 Sierpnia 2018)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018