Montano

Skoki
Mecz Gwiazd z udziałem skoczków narciarskich
(żródło: A. Kosman PZN)

Wielkie i gorące serca sportowców i kibiców ponownie zabiły w Szczecinie, gdzie odbyła się jedyna w swoim rodzaju impreza sportowa, na którą od kilku lat przyjeżdżają ludzie nawet z południa Polski. Wspaniała atmosfera, no i główne wydarzenie: mecz gwiazd, w trakcie którego sportowcy bawią się i pokazują swój mistrzowski sportowy kunszt. "Pomagamy dzięki Twojej pomocy" to istota działania stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum ze Szczecina.
( 5 Czerwca 2017)
Polscy skoczkowie ćwiczą siłę na wyspie Fuerteventura

W dniach 10-24 kwietnia 2017 Kadra Narodowa A w skokach narciarskich bierze udział w zgrupowaniu na Fuerteventurze. W dniu dzisiejszym poszła w ruch sztanga. Każdy z zawodników odbył kilka serii ze sztangą, ćwicząc w różnych konfiguracjach.
( 11 Kwietnia 2017)
Trzy konkursy Pucharu Świata na polskich skoczniach!
(żródło: A.Karczewska PZN)

W piątek, 7 kwietnia w szwajcarskim Zurychu odbyła się konferencja kalendarzowa Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, podczas której ustalono kalendarze zawodów Pucharu Świata na sezon 2017/2018
( 7 Kwietnia 2017)
Radek Žídek nowym trenerem Kadry Narodowej B!

Czech Radek Žídek - dotychczasowy asystent trenera Richarda Schallerta w reprezentacji Czech będzie nowym trenerem Kadry Narodowej B w skokach narciarskich. Zastąpi on na tym stanowisku trenera Roberta Mateję.
( 29 Marca 2017)
Finał dla Krafta, Polacy wygrywają Puchar Narodów!

Finałowy konkurs Pucharu Świata w Planicy należał do Stefana Krafta, który po pięknym, 250-metrowym locie pewnie wygrał jednoseryjne zawody, czym przypieczętował triumf w klasyfikacji generalnej cyklu. Austriak wyprzedził Kamila Stocha o 141 punktów. Dla Polaków był to najlepszy sezon w historii - dzięki znakomitej formie pokonując Austrię o 247 punktów!
( 26 Marca 2017)
Polacy nie schodzą z podium także w Planicy, Kamil Stoch z rekordem Polski!
(żródło: A. Kosman PZN fot J.Piątkowska)

Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch zajęła trzecie miejsce w zawodach drużynowych Pucharu Świata w Planicy. Tym samym Biało-Czerwoni dokonali prawdziwego wyczynu - w każdym konkursie drużynowym w tym sezonie wskakiwali na podium! Sobotnie zawody wygrali Norwegowie przed Niemcami. Od dziś nowy rekord Polski i zarazem rekord skoczni w Planicy to 251,5 metra uzyskane w serii finałowej przez Kamila Stocha!
( 25 Marca 2017)
Stoch i Żyła w czołowej "10" konkursu w Planicy

Austriak Stefan Kraft był bezkonkurencyjny i pewnie wygrał piątkowy konkurs Pucharu Świata w Planicy, skacząc 243 oraz 240,5 metra. Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger (dwukrotnie 235 m), który do Austriaka stracił prawie 10 punktów. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z niemieckich skoczków - Markus Eisenbichler (243,5 i 236 m). Lokaty w czołowej "10" wywalczyło dwóch naszych reprezentantów - Kamil Stoch (229,5 i 227 m) zajął piąte miejsce, a siódmy był Piotr Żyła (225 i 223,5 m).
( 24 Marca 2017)
Piotr Żyła drugi w kwalifikacjach w Planicy

Piotr Żyła po locie na odległość 226 metrów zajął drugie miejsce w dzisiejszych kwalifikacjach do piątkowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Planicy. Naszego reprezentanta wyprzedził tylko Norweg Robert Johansson, autor 233-metrowego skoku. Pierwotnie kwalifikacje wygrał Johann Andre Forfang, jednak później został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Do konkursu awansował też 16. Dawid Kubacki (215 m). Maciej Kot i Kamil Stoch nie musieli się kwalifikować i po treningach wrócili do hotelu, by skumulować siły na kolejne konkursy.
( 23 Marca 2017)
Pięciu Polaków w składzie na finał Pucharu Świata

Pięciu reprezentantów Polski zobaczymy podczas ostatnich w tym sezonie 2016/2017 zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. W słoweńskiej Planicy zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne (w tym jeden dla najlepszej "30" klasyfikacji generalnej) i jeden drużynowy.
( 21 Marca 2017)
Rusza sprzedaż biletów na FIS Grand Prix Wisła 2017

W piątek, 17 marca ruszyła sprzedaż biletów na najważniejsze tego lata narciarskie wydarzenie w naszym kraju, czyli FIS Grand Prix w skokach narciarskich, które w dniach 14-15 lipca odbędzie się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Wejściówki będzie można nabyć za pomocą platformy internetowej Kupbilet.pl oraz w sklepie Wiślaczek w centrum Wisły.
( 20 Marca 2017)
Kamil Stoch wygrywa w Vikersund i jest drugi w Raw Air!

To był wspaniały dzień dla Kamila Stocha! Reprezentant Polski wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w Vikersund i wskoczył na drugi stopień podium w turnieju Raw Air, plasując się tuż za Stefanem Kraftem. Konkurs obfitował w niespodziewane zwroty akcji - lider Raw Air Andreas Wellinger spadł w finałowej serii na 166 metr i zajął dopiero trzecie miejsce w turnieju. Stoch odrobił dziś wiele punktów do Stefana Krafta i przed kończącym sezon weekendem w Planicy traci do lidera klasyfikacji generalnej tylko 31 punktów!
( 19 Marca 2017)
PŚ w Vikersund: Polacy na drugim miejscu!

Polacy w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch po raz kolejny w tym sezonie stanęli na podium w konkursie drużynowym Pucharu Świata, zajmując w sobotnich zawodach w Vikersund drugie miejsce.
( 18 Marca 2017)
Kamil Stoch wygrywa prolog w Vikersund!

Kamil Stoch wygrał piątkowy prolog Pucharu Świata w Vikersund. Nasz reprezentant poszybował najdalej - na odległość 226,5 metra i o 2,8 punktu wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera (213 metra). W niedzielnym konkursie indywidualnym zobaczymy łącznie czterech Polaków: także Macieja Kota, Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego.
( 17 Marca 2017)
Kamil Stoch piąty w Pucharze Świata w Trondheim

Kamil Stoch powraca do formy! Mistrz olimpijski walczył dziś o podium, zajmując ostatecznie piąte miejsce w zawodach Pucharu Świata w norweskim Trondheim. Wygrał Austriak Stefan Kraft, powracając na fotel lidera turnieju Raw Air. Pucharowe punkty zdobyli dziś także Maciej Kot i Piotr Żyła.
( 16 Marca 2017)
PŚ w Trondheim: Stoch wygrywa kwalifikacje!

Kamil Stoch w pięknym stylu wygrał dzisiejsze kwalifikacje na skoczni w Trondheim. Polak skoczył 139 metrów i tym samym o półtora punktu pokonał Andreasa Stjernena z Norwegii, który również wylądował na 139 metrze. Trzecie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger, który uzyskał 138 metrów