START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
FIS Cup: Kinga Rajda znów na podium w Szczyrku
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Kolejny bardzo dobry występ ma za sobą Kinga Rajda, która drugi dzień z rzędu stanęła na najniższym stopniu podium zawodów FIS Cup. Polka w pierwszym skoku uzyskała 94 metry, natomiast w finale wylądowała 2,5 metra dalej i tym samym znów mogła się cieszyć z trzeciego miejsca. Drugie zwycięstwo w Szczyrku odniosła reprezentantka Rumunii Daniela Haralambie, natomiast drugie miejsce zajęła Austriaczka Elisabeth Raudaschl. W rywalizacji mężczyzn na obiekcie HS-106 triumfował Niemiec Justin Nietzel.
( 15 Lipca 2018)
FIS Cup w Szczyrku: Rajda trzecia! Juroszek tuż za podium.
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę na skoczni HS-106 w Szczyrku rozpoczęto weekendową rywalizację w zawodach FIS Cup w skokach narciarskich. Dobre wyniki osiągnęli nasi reprezentanci, którzy dwukrotnie zameldowali się w czołowej "10" konkursu. Na podium stanęła Kinga Rajda, która po skokach na odległość 86,5 oraz 91,5 metra zajęła trzecie miejsce. Natomiast tuż za najlepszą trójką uplasował się Kacper Juroszek, który skakał odpowiednio 104,5 oraz 96,5 metra.   W galerii fotoreportaż
( 14 Lipca 2018)
Memoriał Tadeusza Pawlusiaka w Szczyrku - wyniki
(żródło: A. Kosman PZN)

 W niedzielę, 10 czerwca 2018 roku na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite rozegrane zostały "Międzynarodowe zawody z okazji Dnia Dziecka w skokach na igelicie" - Memoriał Tadeusza Pawlusiaka. Poniżej prezentujemy wyniki rywalizacji. 
( 12 Czerwca 2018)
Podsumowanie zawodów LOTOS Cup 2018!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Tuż przed inauguracją sezonu letniego - w piątek, 15 czerwca 2018 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbędzie się podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Podczas tej uroczystości nagrodzeni zostaną najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki minionego sezonu, a także trenerzy klubowi, którzy stoją za sukcesami Następców Mistrza. Podsumowanie LOTOS Cup 2018 w Wiśle rozpocznie się o godzinie 16:00. 
( 9 Czerwca 2018)
FIS zatwierdziła kalendarze w skokach!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Międzynarodowa Federacja Narciarska na Kongresie FIS w Costa Navarino zatwierdziła kalendarze zawodów w skokach narciarskich na kolejny sezon. Po raz drugi w historii inauguracja zarówno sezonu letniego, jak i zimowego będzie miała miejsce w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza. Warunkiem koniecznym do tego, aby w Wiśle ponownie rozegrano inaugurację FIS Grand Prix oraz Pucharu Świata, jest obowiązkowe zamontowanie na wiślańskim obiekcie osłon przeciwwiatrowych.
( 19 Maja 2018)
Wspólne zgrupowanie kadr skokowych w Zakopanem!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Skoczkowie narciarscy rozpoczęli wspólne przygotowania do kolejnego sezonu. Pierwsze zgrupowanie tradycyjnie już odbyło się w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Od poniedziałku do piątku w Zakopanem pod okiem Stefana Horngachera trenowali wszyscy nasi skoczkowie z Kadry Narodowej A i B oraz Juniorów.
( 29 Kwietnia 2018)
Awans Macieja Maciusiaka i Wojciecha Topora
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W czwartek, 29 marca 2018 roku w siedzibie Polskiego Związku Narciarskiego odbyło się spotkanie sztabów szkoleniowych w skokach narciarskich z udziałem Dyrektora Adama Małysza oraz Prezesa Apoloniusza Tajnera, podczas którego trenerzy dokonali analizy sezonu. Tuż przed spotkaniem podpisana została już oficjalna umowa na okres jednego roku pomiędzy PZN, reprezentowanym przez Prezesa Apoloniusza Tajnera i Sekretarza Generalnego Tomasza Wieczorka, a trenerem Stefanem Horngacherem
( 29 Marca 2018)
Kamil Stoch królem zimy! Polak triumfuje w Planicy. FOTO
(żródło: A.Karczewska PZN)

To był fenomenalny konkurs w wykonaniu Kamila Stocha, który nie dał żadnych szans rywalom i w pięknym stylu wygrał finałowe zawody Pucharu Świata w Planicy. Podopieczny Stefana Horngachera po dwóch znakomitych lotach na odległość 245 oraz 234,5 metra zapewnił sobie również triumf w turnieju Planica 7. Fantastycznym zwycięstwem Kamil Stoch przypieczętował znakomity dla niego sezon oraz triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.    W galerii kilka fot z Planicy
( 25 Marca 2018)
Planica 7: Nasza drużyna tuż za podium
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę na obiekcie HS-240 w Planicy rozegrany został ostatni tej zimy konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polscy skoczkowie uplasowali się tuż za podium, a czwarte miejsce dla naszej drużyny wywalczyli: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Podopiecznym Stefana Horngachera do podium zabrakło naprawdę niewiele, zaledwie cztery punkty. Bezkonkurencyjni w zawodach drużynowych są w tym sezonie Norwegowie, którzy po raz kolejny stanęli na najwyższym stopniu podium.
( 24 Marca 2018)
Planica 7: 30. zwycięstwo Kamila Stocha w karierze
(żródło: A.Karczewska PZN)

  To był kolejny, wspaniały konkurs w wykonaniu Kamila Stocha, który dzisiaj po raz 30. w karierze stanął na najwyższym stopniu podium w Pucharze Świata. Nasz mistrz po dwóch wspaniałych lotach - 245 oraz 234 metry zwyciężył w piątkowym konkursie w Planicy i drugiego Norwega Johanna Andre Forfanga (242 i 234,5 m) pokonał o prawie cztery punkty. Podium uzupełnił Austriak Stefan Kraft, który skakał odpowiednio 238 oraz 234,5 metra.
( 23 Marca 2018)
Mistrzostwa TZN w skokach i kombinacji
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W środę, 21 marca 2018 na obiektach w Zakopanem rozegrane zostały Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w skokach i kombinacji norweskiej.
( 22 Marca 2018)
Planica 7: Dawid Kubacki trzeci w kwalifikacjach!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Pięciu Polaków wywalczyło awans do piątkowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Planicy. Najlepiej z biało-czerwonych na obiekcie HS-240 zaprezentował się Dawid Kubacki, który po locie na odległość 224,5 metra zajął trzecie miejsce. Zwycięstwo w pierwszym etapie turnieju Planica 7 odniósł Norweg Johann Andre Forfang, który wylądował na 241 metrze i tym samym o ponad osiem punktów pokonał Słoweńca Anze Semenica, który uzyskał 234 metry. 
( 22 Marca 2018)
Szóstka Horngachera na finał PŚ w Planicy
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Już w najbliższy czwartek skoczkowie narciarscy rozpoczną rywalizację w finałowych zawodach Pucharu Świata, które tradycyjnie rozegrane zostaną w słoweńskiej Planicy. Trener Stefan Horngacher nie dokonał żadnych zmian składzie naszej reprezentacji i na Letalnicy powalczą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot i Jakub Wolny. 
( 20 Marca 2018)
Raw Air w Vikersund: Konkurs dla Johanssona, Stoch triumfatorem turnieju i zdobywcą Kryształowej Kuli!
(żródło: T.Mieczyński www.skijumping.pl)

 Wielki dzień Kamila Stocha! Trzykrotny mistrz olimpijski przypieczętował swój triumf w turnieju Raw Air 2018, a także zapewnił sobie drugą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata! W finałowych zawodach na mamuciej skoczni w Vikersund (HS240) był szósty. Premierowe zwycięstwo odniósł Norweg Robert Johansson.
( 18 Marca 2018)
COC w Czajkowskim: Ósme miejsce Pawła Wąska
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Czterech reprezentantów Polski zdobyło punkty w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim. Najlepiej z biało-czerwonych na obiekcie HS-140 spisał się Paweł Wąsek, który po skokach na odległość 131 oraz 123 metry wywalczył lokatę w czołowej "10", zajmując ósme miejsce. Bezkonkurencyjny okazał się Austriak Stefan Huber, który o prawie 14 punktów pokonał Constantin Schmid z Niemiec. Podium uzupełnił Słoweniec Cene Prevc. 
( 17 Marca 2018)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018