START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
Kadry Narodowe Kobiet w skokach narciarskich na sezon 2022/2023
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych Kobiet w skokach narciarskich na sezon 2022/2023. Powołane zostały dwie grupy szkoleniowe: Kadra Narodowa i Kadra Narodowa Młodzieżowa. 
( 18 Maja 2022)
Składy Kadr Narodowych Mężczyzn w skokach narciarskich na sezon 2022/2023
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w skokach narciarskich mężczyzn na sezon 2022/2023. Powołane zostały trzy grupy szkoleniowe: Kadra Narodowa A, B i Młodzieżowa. Stworzone zostały również dwa ośrodki bazowe i grupy treningowe w Beskidach i na Podhalu. 
( 7 Maja 2022)
Sztaby trenerskie zakończyły obóz szkoleniowy w Wiedniu
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Początek tego sezonu jest nowością dla sztabów trenerskich wszystkich Kadr Narodowych w skokach narciarskich, którzy właśnie zakończyli trzydniowy obóz szkoleniowy w Wiedniu. – Pracuję w Polskim Związku Narciarskim od 15 lat i odkąd jestem w PZN, czegoś takiego nie robiliśmy nigdy wcześniej. Naprawdę doceniam ten rodzaj komunikacji i współpracy – powiedział Maciej Maciusiak tuż po zakończeniu zgrupowania trenerów w Wiedniu. 
( 28 Kwietnia 2022)
Oficjalnie: Thomas Thurnbichler trenerem Polaków!
(żródło: skijumping.pl)

 Polski Związek Narciarski potwierdził, iż Thomas Thurnbichler będzie odpowiedzialny za przygotowania kadry skoczków od sezonu 2022/23. 32-latek podpisał umowę na cztery lata do XXV Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się we Włoszech. Prezentacja nowego szkoleniowca, jego sztabu, a także kadr na sezon 2022/23 odbędzie się po 20 kwietnia. To trzeci Austriak na stanowisku głównego trenera naszej reprezentacji w XXI wieku - po Heinzu Kuttinie (2004-2006) i Stefanie Horngacherze (2016-2019).
( 5 Kwietnia 2022)
PŚ w Planicy: Finał sezonu dla Lindvika, Kobayashi z Kryształową Kulą
(żródło: skijumping.pl)

 Marius Lindvik został zwycięzcą finałowego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich na Letalnicy (HS240) w Planicy. Reprezentant Norwegii triumfował po lotach na odległość 241,5 m oraz 245,5 m. Drugie miejsce zajął Yukiya Sato, a trzecie Peter Prevc. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki uplasował się na dziewiątej pozycji. Zdobywcą Kryształowej Kuli za sezon 2021/2022 został Ryoyu Kobayashi.
( 27 Marca 2022)
PŚ w Planicy: Zwycięstwo Słoweńców, Polacy tuż za podium
(żródło: skijumping.pl)

 Reprezentacja Słowenii wygrała ostatnie zawody drużynowe Pucharu Świata w lotach narciarskich na Letalnicy (HS240) w Planicy. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, zaś trzecie Austriacy. Polacy zakończyli rywalizację na czwartej pozycji.
( 26 Marca 2022)
PŚ w Planicy: Premierowy trumf Jelara, historyczny wyczyn Słoweńcow
(żródło: skijumping.pl)

 Ziga Jelar odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata! Reprezentant Słowenii triumfował w piątkowym konkursie na Letalnicy (HS240) w Planicy po skokach na odległość 232 m i 239 m. Drugi był Peter Prevc, trzeci Anze Lanisek, a czwarty Timi Zajc. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch zajął jedenastą lokatę. Polacy w komplecie awansowali do finału.
( 25 Marca 2022)
PŚ w Planicy: Lanisek wygrywa kwalifikacje, Stoch i Kubacki w czołówce
(żródło: skijumping.pl)

 Anze Lanisek został zwycięzcą ostatnich w tym sezonie kwalifikacji do piątkowych zawodów Pucharu Świata w lotach narciarskich na Letalnicy (HS240), zostając tym samym liderem turnieju Planica 7. Reprezentant Słowenii wygrał dzięki próbie na odległość 233 metrów. Czwarte miejsce zajął Kamil Stoch (228,5 m), a piąty był Dawid Kubacki (227,5 m). Awans do zawodów wywalczyło pięciu Polaków.
( 24 Marca 2022)
PŚ w Oberstdorfie: Triumf Zajca, Żyła drugi!
(żródło: skijumping.pl)

 Timi Zajc został zwycięzcą niedzielnego konkursu Pucharu Świata w lotach na Skoczni im. Heiniego Klopfera (HS235) w Oberstdorfie. Reprezentant Słowenii wygrał dzięki próbom na odległość 211,5 m oraz 232 m. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła (218,5 m i 221 m), a podium uzupełnił Stefan Kraft. Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do finału.
( 20 Marca 2022)
PŚ w Oberstdorfie: Zwycięstwo Krafta, Żyła piąty
(żródło: skijumping.pl)

 Stefan Kraft został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich na Skoczni im. Heiniego Klopfera (HS235) w Oberstdorfie. Reprezentant Austrii triumfował po próbach na odległość 232 m oraz 207 m. Drugie miejsce zajął Ziga Jelar, a trzecie Timi Zajc. Piąty był Piotr Żyła. Awans do finału wywalczyło pięciu Polaków.
( 19 Marca 2022)
PŚ w Oberstdorfie: Kraft wygrywa kwalifikacje, Kubacki ósmy
(żródło: skijumping.pl)

 Stefan Kraft zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich na Skoczni im. Heiniego Klopfera (HS235) w Oberstdorfie. Reprezentant Austrii poszybował na odległość 225,5 metra. Ósmy był Dawid Kubacki (218,5 m), a jedenasty Piotr Żyła (218 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 18 Marca 2022)
PK w Zakopanem: Stękała wygrywa finałowy konkurs, Lackner cały cykl
(żródło: skijumping.pl)

 Andrzej Stękała wygrał finałowy konkurs Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2021/2022! Reprezentant Polski triumfował w niedzielnych zmaganiach na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem po skokach na odległość 133,5 m i 140,5 m. Drugie miejsce zajął Jan Bombek, a trzecie Ziga Jelar. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej cyklu został Austriak Thomas Lackner. W finale wystąpiło siedmiu Polaków.
( 13 Marca 2022)
PK w Zakopanem: Lackner wygrywa drugi sobotni konkurs, Kot siódmy
(żródło: skijumping.pl)

 Thomas Lackner został zwycięzcą drugiego sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Reprezentant Austrii oddał skoki na odległość 136 m oraz 133 m. Drugie miejsce zajął David Haagen, a trzecie Philipp Raimund. Siódmy był Maciej Kot. Polacy w komplecie awansowali do finału.
( 12 Marca 2022)
PK w Zakopanem: Pierwszy sobotni konkurs dla Jelara, Kot szósty
(żródło: skijumping.pl)

 Ziga Jelar został zwycięzcą pierwszego sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Reprezentant Słowenii wygrał dzięki skokom na odległość 137,5 m oraz 131,5 m. Drugie miejsce zajął Thomas Lackner, a trzecie Bor Pavlovcic. Szósty był Maciej Kot. Awans do finału wywalczyło siedmiu Polaków.
( 12 Marca 2022)
PK w Zakopanem: 64 zawodników na starcie finału sezonu
(żródło: skijumping.pl)

 Przed nami finałowy weekend Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2021/2022. W sobotę i niedzielę na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem rozegrane zostaną ostatnie trzy konkursy "II ligi" kończącej się zimy. Na starcie zmagań ujrzymy 64 zawodników, w tym dwunastu Polaków.
( 11 Marca 2022)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022