START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
Puchar Tatr w skokach narciarskich.
(żródło: )

 Na kompleksie Średniej Krokwi w Zakopanem odbyła się  rywalizacja w ramach Pucharu Tatr w skokach narciarskich. Choć to pierwsza edycja tych zawodów przeznaczonych dla młodych skoczków, to już po frekwencji widać, że ich organizacja okazała się pomysłem jak najbardziej trafionym.
( 15 Września 2018)
Beskidy Tour: Philipp Aschenwald bezkonkurencyjny w Wiśle!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Drugiego dnia rywalizacji w Beskidy Tour skoczkowie narciarscy rywalizowali na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Bezkonkurencyjny na wiślańskim obiekcie okazał się Austriak Philipp Aschenwald, który po dwóch wspaniałych skokach na odległość 130,5 oraz 134 metry stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce wywalczył reprezentant gospodarzy - Aleksander Zniszczoł, który stracił do lidera Beskidy Tour prawie 12 punktów. Podium uzupełnił Słoweniec Zak Magel.
( 19 Sierpnia 2018)
Beskidy Tour: Aschenwald wygrywa w Szczyrku! Kantyka tuż za podium
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W piątkowe popołudnie przy blasku słońca rozpoczęto rywalizację w Beskidy Tour 2018, który rozgrywany jest w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Miejscem pierwszych zmagań była skocznia HS-106 w Szczyrku. Bezkonkurencyjny na Skalitem okazał się Philipp Aschenwald. Austriak po dwóch najdłuższych skokach na odległość 108,5 oraz 106 metrów o prawie siedem punktów pokonał Rosjanina Ilmira Hazetdinova. Podium uzupełnił reprezentant Czech Lukas Hlava. Tuż za najlepszą trójką uplasował się natomiast najlepszy z Polaków - Przemysław Kantyka. 
( 18 Sierpnia 2018)
Kamil Stoch i Piotr Żyła triumfują w Einsiedeln!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 To był kolejny, fenomenalny tego lata konkurs FIS Grand Prix w wykonaniu podopiecznych Stefana Horngachera. Polacy nie dali żadnych szans rywalom w szwajcarskim Einsiedeln i ponownie zdominowali rywalizację w zawodach tego cyklu. Na najwyższym stopniu podium w sobotnim konkursie stanęło dwóch naszych reprezentantów - ex aequo triumfowali Kamil Stoch i Piotr Żyła. Trzecie miejsce zajął natomiast Rosjanin Evgeniy Klimov.  
( 4 Sierpnia 2018)
LGP w Einsiedeln: Piotr Żyła wygrywa kwalifikacje, Dawid Kubacki drugi!
(żródło: skijumping.pl)

 Piotr Żyła zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego Letniego Grand Prix w Einsiedeln (HS117). Reprezentant Polski triumfował po skoku na odległość 112,5 m. Drugi był Dawid Kubacki (116,5 m), a czwarty Stefan Hula (114 m). Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do zawodów.
( 3 Sierpnia 2018)
LGP w Hinterzarten: Kamil Stoch nokautuje rywali!
(żródło: skijumping.pl)

Kamil Stoch znów zwycięski! Lider Letniego Grand Prix odniósł dziewiąte w karierze zwycięstwo w zawodach tego cyklu. Trzykrotny mistrz olimpijski triumfował w Hinterzarten (HS108) po skokach na odległość 110 m i 106,5 m. Drugi był Niemiec Karl Geiger, a trzeci Szwajcar Killian Peier. Polacy w komplecie awansowali do serii finałowej. Aż pięciu Biało-Czerwonych znalazło się w pierwszej dziesiątce zawodów.
( 28 Lipca 2018)
LGP w Hinterzarten: Geiger triumfuje w kwalifikacjach, Stoch drugi
(żródło: skijumping.pl)

 Karl Geiger wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu Letniego Grand Prix w Hinterzarten (HS108). Reprezentant Niemiec uzyskał odległość 104 m. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch (101 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 27 Lipca 2018)
Szóstka Horngachera wystartuje w Hinterzarten
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Drugim przystankiem w kalendarzu zawodów FIS Grand Prix 2018 będzie niemieckie Hinterzarten, gdzie w dniach 27-28 lipca rozegrane zostaną kwalifikacje oraz konkurs indywidualny. W zawodach tych wystartują wszyscy reprezentanci Kadry Narodowej A, czyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula i Jakub Wolny. 
( 25 Lipca 2018)
LGP w Wiśle: Kamil Stoch triumfuje przed Piotrem Żyłą! Dawid Kubacki tuż za podium
(żródło: A.Karczewska PZN)

 To był wspaniały weekend w wykonaniu polskich skoczków, którzy zdominowali inaugurację zawodów FIS Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Po triumfie w kwalifikacjach oraz konkursie drużynowym podopieczni Stefana Horngachera zwyciężyli również w zawodach indywidualnych. Najlepszy tego wieczoru okazał się Kamil Stoch, który o ponad osiem punktów pokonał Piotra Żyłę. Do historycznego, całego biało-czerwonego, podium zabrakło naprawdę niewiele. Trzeci Norweg Halvor Egner Granerud wyprzedził Dawida Kubackiego zaledwie o 0,2 punktu.   W galerii fotoreportaż!!
( 22 Lipca 2018)
FIS Grand Prix 2018: Nokaut Polaków w Wiśle!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrany został jedyny tego lata konkurs drużynowy FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Tego dnia na wiślańskim obiekcie królowali podopieczni Stefana Horngachera, którzy nie mieli sobie równych i odnieśli pewny triumf w zawodach. Polacy skakali daleko i w składzie: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła o ponad 70 punktów zwyciężyli w konkursie drużynowym. Na drugim stopniu podium stanęła reprezentacja Niemiec, natomiast trzecie miejsce zajęli Norwegowie. 
( 21 Lipca 2018)
FIS Grand Prix 2018: Dominacja Polaków w Wiśle! Kamil Stoch zwycięzcą kwalifikacji
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Znakomicie sezon letnich startów w zawodach FIS Grand Prix 2018 rozpoczęli polscy skoczkowie, którzy w komplecie awansowali do niedzielnego konkursu indywidualnego. Tego wieczoru na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince bezkonkurencyjny okazał się Kamil Stoch, który po fenomenalnym skoku na odległość 137 metrów triumfował w piątkowych eliminacjach. Drugie miejsce wywalczył kolejny z podopiecznych Stefana Horngachera – Piotr Żyła, który wylądował na 131 metrze. Natomiast trzecią pozycję zajął Niemiec Karl Geiger, który uzyskał 126 metrów.
( 21 Lipca 2018)
Mistrzowie pracują razem! ATLAS indywidualnym sponsorem Kamila Stocha!
(żródło: mat prasowe)

 Kamil Stoch, najlepszy polski skoczek narciarski, który na swoim koncie ma m.in. cztery medale olimpijskie, dwie Kryształowe Kule oraz zwycięstwa w dwóch Turniejach Czterech Skoczni w kolejnych sezonach skakać będzie z logotypem ATLAS na kasku. Lider rynku chemii budowlanej przedłużył umowę sponsoringową z Kamilem Stochem. Podpisanie kontraktu odbyło się 20 lipca, podczas konkursu skoków inaugurującego Letnie Grand Prix w Wiśle.
( 20 Lipca 2018)
FIS Cup: Kinga Rajda znów na podium w Szczyrku
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Kolejny bardzo dobry występ ma za sobą Kinga Rajda, która drugi dzień z rzędu stanęła na najniższym stopniu podium zawodów FIS Cup. Polka w pierwszym skoku uzyskała 94 metry, natomiast w finale wylądowała 2,5 metra dalej i tym samym znów mogła się cieszyć z trzeciego miejsca. Drugie zwycięstwo w Szczyrku odniosła reprezentantka Rumunii Daniela Haralambie, natomiast drugie miejsce zajęła Austriaczka Elisabeth Raudaschl. W rywalizacji mężczyzn na obiekcie HS-106 triumfował Niemiec Justin Nietzel.
( 15 Lipca 2018)
FIS Cup w Szczyrku: Rajda trzecia! Juroszek tuż za podium.
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę na skoczni HS-106 w Szczyrku rozpoczęto weekendową rywalizację w zawodach FIS Cup w skokach narciarskich. Dobre wyniki osiągnęli nasi reprezentanci, którzy dwukrotnie zameldowali się w czołowej "10" konkursu. Na podium stanęła Kinga Rajda, która po skokach na odległość 86,5 oraz 91,5 metra zajęła trzecie miejsce. Natomiast tuż za najlepszą trójką uplasował się Kacper Juroszek, który skakał odpowiednio 104,5 oraz 96,5 metra.   W galerii fotoreportaż
( 14 Lipca 2018)
Memoriał Tadeusza Pawlusiaka w Szczyrku - wyniki
(żródło: A. Kosman PZN)

 W niedzielę, 10 czerwca 2018 roku na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite rozegrane zostały "Międzynarodowe zawody z okazji Dnia Dziecka w skokach na igelicie" - Memoriał Tadeusza Pawlusiaka. Poniżej prezentujemy wyniki rywalizacji. 
( 12 Czerwca 2018)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018