Joanna Szwab na podium Pucharu Kontynentalnego!
(żródło: A. Kosman PZN)

Bardzo dobrze spisały się polskie zawodniczki startujące w ten weekend w Pucharze Kontynentalnym w skokach narciarskich w szwedzkim Falun na normalnej skoczni Lugnet HS-100. Joanna Szwab uplasowała się na drugim miejscu w konkursie, a Magdalena Pałasz była czwarta. To pierwsze w tym sezonie punkty Polek w Pucharze Kontynentalnym. Zawody wygrała Amerykanka Nina Lussi.
( 1 Marca 2014)
PŚ w Lahti: Kolejne zwycięstwo Freunda, Stoch na podium!

Severin Freund potwierdza świetną dyspozycję. Niemiec wygrał piątkowy konkursu na skoczni HS 130 w Lahti. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, który po dzisiejszym konkursie do Petera Prevca traci zaledwie 7 punktów.
( 28 Lutego 2014)
Andrzej Gąsienica 8. w FIS Cup w Zakopanem

Andrzej Gąsienica okazał się najlepszym z Polaków podczas dzisiejszych zawodów FIS Cup w skokach narciarskich, które odbyły się na Wielkiej Krokwi (HS-134) w Zakopanem. Zawodnik kadry kombinacji norweskiej zajął ósme miejsce. Konkurs wygrał Niemiec Michael Dreher. W finałowej serii wystąpiło ośmiu reprezentantów Polski.
Adam Ruda 16. w zawodach FIS Cup w Zakopanem

Niemcy i Austriacy zdominowali dzisiejsze zawody FIS Cup w skokach narciarskich a Wielkiej Krokwi (HS-134) w Zakopanem, zajmując pięć pierwszych miejsc. Zwyciężył pochodzący z kraju naszego zachodniego sąsiada Maximilian Mechler (129,5 i 131,5 m), pokonując kolejnego z Niemców Michaela Drehera (125 i 135 m) o 1,8 punktu. Pucharowe punkty wywalczyło czterech Polaków. Najlepiej zaprezentował się Adam Ruda, który był 16.
( 27 Lutego 2014)
Kamil Stoch czwarty w Falun

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w dzisiejszym konkursie w szwedzkim Falun. Polak w drugiej serii w pięknym stylu skoczył 134,5 metra. Triumfował reprezentant Niemiec - Severin Freund. Bardzo dobrze zaprezentował się Maciej Kot, który uplasował się na 10. miejscu.
( 26 Lutego 2014)
Puchar Kontynentalny: Murańka 11. w Seefeld

Trzech Polaków wywalczyło dzisiaj kolejne pucharowe punkty w Seefeld. Po raz kolejny najlepszym z naszych zawodników był Klemens Murańka, który zajął 11. miejsce.  Oprócz niego w czołowej „30” znaleźli się Jakub Wolny oraz Stefan Hula. Drugie zawody Pucharu Kontynentalnego w Seefeld wygrał Austriak Manuel Fettner przed swoim rodakiem – Manuelem Poppingerem i reprezentantem Niemiec – Danny Queckiem
( 21 Lutego 2014)
Klemens Murańka czwarty w Brotterode

Klemens Murańka zajął czwarte miejsce w pierwszym z trzech konkursów Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode. Zwyciężył reprezentant gospodarzy – Karl Geiger, drugie miejsce wywalczył kolejny z Niemców Markus Eisenbichler, natomiast na najniższym miejscu na podium uplasował się Austriak – Stefan Kraft.
( 14 Lutego 2014)
PK w Iron Mountain: Słoweńskie podium, Polacy bez błysku

Anze Lanisek odniósł drugie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze. Dzisiejsze zawody na obiekcie HS 133 w Iron Mountain zdominowali Słoweńcy, którzy zajęli całe podium. Punkty zdobyło czterech Polaków.
( 9 Lutego 2014)
Murańka najlepszy w Iron Mountain!

Klemens Murańka wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Polak oddał dwa najlepsze skoki i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk. Drugie miejsce zajął reprezentant Niemiec – Karl Geiger, a na najniższym stopniu na podium stanął Słoweniec – Nejc Dezman. Oprócz Murańki pucharowe punkty zdobyło jeszcze trzech naszych reprezentantów: Stefan Hula, Krzysztof Miętus oraz Aleksander Zniszczoł.
( 8 Lutego 2014)
PŚ Willingen Stoch zwycięża w drugim konkursie.

Kamil Stoch wygrywa w pięknym stylu  ostatni przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi konkurs Pucharu Świata i powraca na pozycję lidera klasyfikacji. generalnej skoków.  Polak skoczył 147 i 145 m i ze sporą przewagą wygrał z Niemcem Severinem Freundem i Słoweńcem  Peterem Prevcem. Tym samym przewaga punktowa  skoczka z Zębu nad zawodnikiem Słowenii wynosi 13 pkt.
( 2 Lutego 2014)
Polacy drużynowymi mistrzami świat juniorów!

Predazzo po raz kolejny okazało się szczęśliwe dla naszych zawodników. Po indywidualnym mistrzostwie Jakuba Wolnego, tym razem nasza drużyna spisała się na medal. Polacy nie dali szans innym zespołom i w składzie: Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun oraz Klemens Murańka wygrali drużynowy konkurs w Predazzo i zostali mistrzami świata juniorów. Srebro wywalczyła reprezentacja Austrii, natomiast brązowy medal zdobyli Norwegowie.
( 1 Lutego 2014)
PŚ w Willingen: 10. zwycięstwo Kamila Stocha w karierze!

Kamil Stoch wygrał trzeci w tym sezonie, a dziesiąty w karierze konkurs z cyklu Pucharu Świata! Polak odrobił także sporo punktów w klasyfikacji generalnej PŚ do Petera Prevca, który dziś był dopiero siódmy.
Wielki sukces Magdaleny Pałasz!

Po raz pierwszy w historii polska zawodniczka wywalczyła pucharowe punkty w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. Dokonała dzisiaj tego Magdalena Pałasz. Polka zajęła 28. miejsce i trzy punkty do klasyfikacji generalnej. Konkurs w Hinzenbach wygrała liderka Pucharu Świata – Sara Takanashi przed Austriaczką – Danielą Iraschko-Stolz i reprezentantką Słowenii – Mają Vtic. Druga z Polek – Joanna Szwab konkurs zakończyła na 44. pozycji.
PŚ w Willingen: Wank zwycięzcą kwalifikacji, bezproblemowy awans Polaków

Andreas Wank wygrał piątkowe kwalifikacje na skoczni Muehlenkopfschanze w Willingen. Podczas sobotniej rywalizacji zobaczymy wszystkich sześciu Polaków, którzy bardzo dobrze spisali się w serii kwalifikacyjnej.
( 31 Stycznia 2014)
Jakub Wolny Mistrzem Świata Juniorów w skokach narciarskich!

Predazzo znów szczęśliwe dla naszych skoczków. Mistrzostwo Świata Seniorów zdobywali tutaj Adam Małysz i Kamil Stoch, dwa miesiące temu mistrzem Uniwersjady został Krzysztof Biegun. Dziś największy sukces w swojej karierze wywalczył Jakub Wolny, świeżo upieczony Mistrz Świata Juniorów! Wraz z nim na podium stanęli Austriak Patrick Streitler i Rosjanin Evgeni Klimov. Wysokie szóste miejsce zajął Krzysztof Biegun, ósmy był Klemens Murańka, a na 13. pozycji zawody ukończył Aleksander Zniszczoł.