Wisła i Zakopane na finiszu przygotowań do Pucharu Świata 2014
(żródło: A. Kosman PZN)

Dokładnie za miesiąc na skoczniach w Wiśle i Zakopanem odbędą się zawody zaliczane do cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Beskidach i pod Tatrami trwają ostatnie przygotowania. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w krakowskim Hotelu Park Inn organizatorzy przedstawili stan przygotowań do obu imprez. Przy okazji Polski Związek Narciarski podpisał umowę z firmą Sixt Polska, która została Oficjalnym Partnerem Transportowym PZN.
( 16 Grudnia 2013)
Kamil Stoch wygrywa w Titisee-Neustadt!

Kibice zgromadzeni dzisiaj wokół skoczni w niemieckim Titisee-Neustadt byli dzisiaj świadkami pierwszego w tym sezonie zwycięstwa Kamila Stocha w zawodach Pucharu Świata. Nasz reprezentant dzięki dwóm dalekim i pięknym stylowo skokom pewnie wywalczył pierwsze miejsce i stanął na podium wraz z Simonem Ammannem i Noriakim Kasai. Bardzo dobrze zaprezentowali się także Maciej Kot i Piotr Żyła.
( 15 Grudnia 2013)
Kamil Stoch drugi w Titisee-Neustadt!

Kamil Stoch po dzisiejszym konkursie nie pozostawił żadnych złudzeń, że jest w bardzo dobrej formie. Po fantastycznym drugim skoku na odległość 141,5 metra Polak zajął 2. miejsce w konkursie na Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt. Lepszy od naszego skoczka był tylko Thomas Morgenstern, który prowadził po pierwszej serii. Na najniższym miejscu na podium znalazł się 4-krotny mistrz olimpijski – Simon Ammann. Bardzo dobrze w sobotnich zawodach spisali się pozostali Polacy.
( 14 Grudnia 2013)
Piotr Żyła szósty w Lillehammer!

Piotr Żyła zajął szóste miejsce w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po pierwszej serii Polak plasował się nawet na drugim miejscu z niewielką stratą do prowadzącego Severina Freunda. Niemiec utrzymał pierwsze miejsce i zwyciężył w zawodach.
( 8 Grudnia 2013)
PŚ w Lillehammer: Schlierenzauer najlepszy, Kot piąty!

Gregor Schlierenzauer wygrał 52. konkurs w karierze. Austriak nie miał sobie równych podczas konkursu Pucharu Świata na skoczni normalnej w Lillehammer. Schlierenzauer oddał skoki na odległość 105,5 i 97 metrów, za które otrzymał notę 288,5 punktu. Maciej Kot zajął piąte miejsce.
( 7 Grudnia 2013)
PŚ w Kuusamo: Schlierenzauer najlepszy, Stoch 10.

Gregor Schlierenzauer wygrał konkurs Pucharu Świata w Kuusamo. Austriak, który w Klingenthal zrezygnował ze swojego skoku, dziś odniósł 51. zwycięstwo w karierze. Punkty zdobyło pięciu Polaków, a najlepszy z nich - Kamil Stoch - uplasował się na 10. pozycji.
( 29 Listopada 2013)
Krzysztof Biegun zwycięzcą Pucharu Świata w Klingenthal!

Krzysztof Biegun po fantastycznym skoku na odległość 142,5 metra zwyciężył w pierwszych w tym sezonie zawodach indywidualnych Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Dla 19-letniego skoczka z Gilowic był to dopiero drugi start w karierze w zawodach Pucharu Świata, ale nie zapominajmy, że tego lata zdążył już wygrać konkurs Letniej Grand Prix. Polak został także pierwszym tej zimy liderem klasyfikacji generalnej. W czołowej dziesiątce konkursu znalazło się aż czterech naszych reprezentantów.
( 24 Listopada 2013)
Reprezentacja Polski na czwartym miejscu w Klingenthal

Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęła czwarte miejsce w zawodach drużynowych Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Z przebiegu rywalizacji najbardziej zadowoleni mogą być Słoweńcy, którzy zwyciężyli w jednoseryjnej inauguracji sezonu zimowego. Finałowa runda została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru.
( 23 Listopada 2013)
Żyła wygrywa treningi i kwalifikacje, Stoch blisko rekordu skoczni!

W niemieckim Klingenthal już w ten weekend rozpoczną się zmagania Pucharu Świata w skokach. Fantastycznie zaprezentował się dzisiaj Piotr Żyła. Wiślanin wygrał obie serie treningowe, a także kwalifikacje do inaugurujących sezon olimpijski zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Lider reprezentacji Kamil Stoch nie musiał się kwalifikować, ale i tak postanowił zaakcentować swój występ, lądując w okolicy rekordu skoczni - aż na 145 metrze. W niemieckim Klingenthal dalekie loty oddali także pozostali nasi reprezentanci i wszyscy zakwalifikowali się do niedzielnego konkursu indywidualnego.
( 22 Listopada 2013)
Polskie skoczkinie zadebiutują w Pucharze Świata!

Wszystko wskazuje na to, że 6 grudnia 2013 roku w Lillehammer po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski wystąpi w drużynowych zawodach mieszanych Pucharu Świata w skokach narciarskich, a dzień później do walki o pucharowe punkty w zawodach indywidualnych staną dwie młode polskie skoczkinie - Joanna Szwab i Magdalena Pałasz.
( 25 Października 2013)
Mistrzostwa UKS-ów w Szczyrku

W sobotę w Szczyrku młodzi skoczkowie narciarscy i kombinatorzy norwescy zmierzyli się w Ogólnopolskich Spotkaniach Uczniowskich Klubów Sportowych, czyli nieoficjalnych mistrzostwach Polski młodszych kategorii wiekowych.
( 6 Października 2013)
Dawid Kubacki szósty w finale FIS Grand Prix

Niemiec Andreas Wellinger triumfował w ostatnim tego lata konkursie FIS Grand Prix w skokach narciarskich, zwyciężając dzięki temu w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Loteryjne zawody rozgrywano na skoczni w Klingenthal. Najlepszym z Polaków był dziś szósty Dawid Kubacki. Dzięki bardzo dobrej postawie tego lata naszych reprezentantów Polska zajęła drugie miejsce w Pucharze Narodów.
( 3 Października 2013)
Rusza sprzedaż biletów na Puchar Świata w Wiśle i Zakopanem

We wtorek 1 października uruchomiona zostanie sprzedaż biletów na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (16 stycznia 2014 r.) i Zakopanem (18-19 stycznia 2014 r.). Na polskich skoczniach rozegrane zostaną trzy konkursy – dwa indywidualne i jeden drużynowy, wszystkie z udziałem światowej czołówki skoczków narciarskich. Znamy już ceny wejściówek oraz godziny rozgrywania imprez.
( 26 Września 2013)
Szostok i Pałasz najlepsi w drugim dniu Pucharu Karpat

Magdalena Pałasz po raz drugi zdecydowanie zwyciężyła w rozgrywanych w Szczyrku zawodach Pucharu Karpat w skokach narciarskich kobiet. W gronie mężczyzn po zaciętym boju triumfował Szymon Szostok, który o zaledwie 0,2 punktu wyprzedził Sebastiana Hebla i wczorajszego zwycięzcę Mateusza Kojzara.
( 23 Września 2013)
Dwa zwycięstwa Klemensa Murańki w Klingenthal!

Klemens Murańka zwyciężył w obu konkursach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, rozgrywanych w ten weekend w niemieckim Klingenthal. Bardzo dobrze zaprezentowali się także pozostali nasi reprezentanci.