FIS Cup w Zakopanem: David Winkler wygrywa, Łukasz Rutkowski drugi.

David Winkler wygrał pierwszy konkurs FIS Cup w Zakopanem. Zawodnik z Niemiec uzyskał 128,5 oraz 123 m i z notą 250,2 pkt wyprzedził naszego reprezentanta Łukasza Rutkowskiego oraz kolegę z drużyny Markusa Eisenbichlera.
( 9 Lutego 2013)
PŚ w Willingen: Freitag wygrywa kwalifikacje, trzech Polaków w konkursie

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na Muehlenkopfschanze (HS-145) w Willingen wygrał Richard Freitag, reprezentant gospodarzy skoczył 130 metrów, za co otrzymał notę 107 punktów.
( 8 Lutego 2013)
FIS Cup po raz pierwszy na Wielkiej Krokwi w Zakopanem
(żródło: TZN)

Wielka Krokiew w Zakopanem w najbliższy weekend 9-10 lutego będzie areną zmagań podczas międzynarodowych zawodów FIS Cup w skokach narciarskich. Po raz pierwszy w historii zawody FIS Cup odbędą się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Zawody tej rangi skierowane są przede wszystkim do młodszych skoczków, dlatego też zwykle odbywały się na skoczniach normalnych.
( 5 Lutego 2013)
Stefan Hula dwukrotnie na podium Pucharu Kontynentalnego w Planicy

Stefan Hula zwyciężył oraz zajął drugie miejsce w rozgrywanych  w Planicy zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Na nowym obiekcie HS-139 Polak podzielił się najlepszymi miejscami z Austriakiem Stefanem Kraftem. Wysokie 10. miejsce w pierwszym konkursie zajął Jan Ziobro
( 4 Lutego 2013)
PŚ w Harrachovie: Schlierenzauer wygrywa jednoseryjny konkurs Stoch ósmy

Drugi konkurs na skoczni mamuciej w Harrachovie wygrał Gregor Schlierenzauer, podobnie jak przed południem Austriak nie miał sobie równych i oddając skok na odległość 197,5 metra wygrał po raz 48. w karierze! Kamil Stoch zajął 8 lokatę.
( 3 Lutego 2013)
PS Loty w Harrachovie. Kamil Stoch 9 na Certaku

Przeniesiony z soboty konkurs lotów na Certaku wygrał Gregor Schlierenzauer. Na drugim miejscu znalazł się Słoweniec Robert Kranjec a trzecie miejsce na podium zajął Jan Matura . Kamil Stoch została sklasyfikowany ostatecznie na 9 pozycji.
PŚ w Harrachovie: Jaka Hvala najlepszy w kwalifikacjach, wszyscy Polacy w konkursie!

Mistrz Świata Juniorów Jaka Hvala wygrał dzisiejsze kwalifikacje na skoczni w Harrachovie po skoku na odległość 203 m, za który otrzymał 196,5 pkt. Na drugim miejscu uplasował się nasz zawodnik - Maciej Kot ze najdłuższym skokiem serii - na 205 m i notą 194,9 pkt.
( 1 Lutego 2013)
PŚ w Vikersund: Robert Kranjec zwycięża w drugim konkursie

Aktualny Mistrz Świata w lotach narciarskich Robert Kranjec zwyciężył w drugim konkursie na największej skoczni do lotów w Vikersund. Sloweniec poszybował na 231,5 m oraz 230 m (416,5 pkt). Dla Kranjca było to piąte zwycięstwo w karierze.
( 27 Stycznia 2013)
PŚ w Vikersund: Schlierenzauer wygrywa 46. raz w karierze. Stoch piąty Żyła szósty

Gregor Schlierenzauer odniósł 46. zwycięstwo w karierze, Austriak wyrównał rekord Mattiego Nykaenena w ilości wygranych konkursów Pucharu Świata.  W pasjonujacym konkursie na mamucie w Vikersund aż czterech Polaków znalazło się w finałowej trzydziestce, w tym dwóch w pierwszej szóstce.
( 26 Stycznia 2013)
Srebrny medal polskich skoczków na mistrzostwach świata juniorów!

Drużyna młodych polskich skoczków narciarskich w składzie: Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun i Bartłomiej Kłusek wywalczyła  srebrny medal podczas mistrzostw świata juniorów w Libercu! Złoto powędrowało do Słoweńców, a brąz do Niemców.
PŚ w Vikersund: Jurij Tepes wygrywa kwalifikacje Żyła trzeci

Kwalifikacje do pierwszych w tym sezonie konkursów Pucharu Świata w lotach narciarskich w Vikersund (HS-225) wygrał Jurij Tepes. Słoweniec uzyskał 215 metrów i z notą 203,8 punktu zdołał wyprzedzić o zaledwie 0,7 punktu Andreasa Stjernena, który poszybował na odległość 220 metrów. Na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Żyła, Polak skoczył 214 metrów.
( 25 Stycznia 2013)
Klimek Murańka wicemistrzem świata juniorów

Klimek Murańka wywalczył dzisiaj na normalnej skoczni w Libercu tytuł wicemistrza świata juniorów. Za skoki o długości 101 o 96 m otrzymał notę 264 pkt i stanął na drugim miejsu podium. 19,5 pkt wiecej mial Jaka Hvala ze Słowenii, który lądował na 103 i 102 m. Trzecie miejsce zajął  Austriak Stefan Kraft . Tuż za podium znalazł się Bartłomiej Kłusek, który przegrał z Kraftem zaledwie 0,5pkt
( 24 Stycznia 2013)
Znamy skład kadry skoczków na loty w Vikersund!
(żródło: A. Kosman PZN)

Trener kadry polskich skoczków Łukasz Kruczek podjął po środowym treningu decyzję o tym, którzy z naszych reprezentantów wystartują w najbliższy weekend w Pucharze Świata w lotach narciarskich w norweskim Vikerund.
PŚ w Sapporo: Jan Matura wygrywa szalony konkurs! Stoch piąty

Jan Matura wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Czech w swoich próbach uzyskał 132,5 i 133m. Na drugim stopniu podium stanął Robert Kranjec (131 i 134m), a trzeci był Andreas Wank (135 i 136m). Trzeba przyznać jednak, że tak zwariowanych zawodów dawno nie oglądaliśmy!
( 20 Stycznia 2013)
Stoch i Kot znów w czołowej 10. Pucharu Świata!

Polscy skoczkowie utrzymują równą i wysoką dyspozycję - po raz kolejny w tym sezonie dwóch naszych reprezentantów (Kamil Stoch i Maciej Kot) wskoczyło do czołowej dziesiątki w zawodach Pucharu Świata. Konkurs w Sapporo po raz pierwszy w karierze wygrał prawie 33-letni Czech Jan Matura.