TCS w Oberstdorfie: siedmiu Polaków w konkursie

Aż siedmiu polskich skoczków zobaczymy w jutrzejszych zawodach Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Tradycyjnie już pierwsza seria konkursu będzie rozgrywana w systemie KO.
( 29 Grudnia 2012)
Jan Ziobro na podium Pucharu Kontynentalnego
(żródło: A. Kosman PZN)

Reprezentant Polski Jan Ziobro zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego, rozgrywanych w szwajcarskim Engelbergu. To pierwsze podium naszego 21-letniego skoczka w zawodach tej rangi. Konkurs wygrał po raz kolejny w tym sezonie Austriak Stefan Kraft.
( 28 Grudnia 2012)
Kamil Stoch wygrywa Konkurs Świąteczny w Wiśle!

Kamil Stoch pewnie wygrał dzisiejszy Konkurs Świąteczny na skoczni HS 134 w Wiśle-Malince. Nasz reprezentant w swoich próbach poszybował na 126,5 i 134m i z przewagą ponad szesnastu punktów wyprzedził drugiego - Macieja Kota (126 i 127,5m). Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Miętus (133 i 123,5m).
( 26 Grudnia 2012)
Znamy szóstkę Polaków na TCS!

Trener Łukasz Kruczek ogłosił dziś nazwiska sześciu polskich skoczków, którzy mają pewny występ w zbliżającym się 61. Turnieju Czterech Skoczni. Niespodzianek nie ma - szansę dostaną ci, którzy startowali już w dotychczasowych konkursach Pucharu Świata w tym sezonie.
( 22 Grudnia 2012)
PŚ w Engelbergu: Gregor Schlierenzauer wygrywa niedzielny konkurs. Maciej Kot ósmy.

Drugi konkurs Pucharu Świata na skoczni Gross-Titlis w Engelbergu wygrał Gregor Schlierenzauer. Austriak, po skoku na odległość 136 m, na półmetku był wiceliderem. W drugiej serii wylądował na 131. metrze, co zapewniło mu 43. zwycięstwo w karierze.  Najlepszym  dzisiaj miejscem Polskich skoczków była 8 lokata Macieja Kota
( 16 Grudnia 2012)
PŚ w Engelbergu: Kofler wygrywa, odrodzenie Polaków!

Zawody Pucharu Świata na Gross-Titlis w Engebergu zakończyły się zwycięstwem Andreasa Koflera. Austriak uzyskał 131 i 136,5 metra i zgromadził łącznie 272,6 punktu. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Stoch, wracający do rywalizacji w PŚ Polak uzyskał 132,5 i 134 metry, po pierwszej serii był liderem konkursu, a do zwycięzcy stracił ostatecznie zaledwie 0,1 punktu. Na najniższym stopniu podium po skokach na 134 i 132 metry stanął Gregor Schlierenzauer.
( 15 Grudnia 2012)
PŚ w Engelbergu: Prevc wygrywa kwalifikacje, sześciu Polaków w konkursie!

Peter Prevc skokiem na 131,5m wygrał dzisiejsze kwalifikacje do sobotnich zawodów Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Słoweniec wyprzedził Toma Hidle (140m) oraz Jakę Hvalę (125,5m). Na czwartym miejscu uplasował się Kamil Stoch z wynikiem 127,5m.
( 14 Grudnia 2012)
Wisła i Zakopane czekają na skoczków

12.12.2012 roku punktualnie o godzinie 12:12 w krakowskim hotelu Park Inn rozpoczęła się konferencja prasowa poprzedzająca konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle i Zakopanem. Zawody odbędą się w drugim tygodniu stycznia 2013 roku. - Przygotowania są w ostatniej fazie, jedynie warunki pogodowe mogłyby zaszkodzić tym imprezom - zapewnił zgromadzonych dziennikarzy Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
( 13 Grudnia 2012)
Murańka wystartuje w Pucharze Świata w Engelbergu

Dzięki bardzo dobrym wynikom w Pucharze Kontynentalnym w Ałmatach 18-letni Klemens Murańka otrzymał szansę startu w najbliższych zawodach Pucharu Świata. Do szwajcarskiego Engelbergu pojedzie wraz z nim pięciu polskich skoczków.
( 11 Grudnia 2012)
PK w Ałmatach: Kraft wygrywa, Klemens Murańka ponownie drugi!

Stefan Kraft wygrał drugi konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w kazachskich Ałmatach (HS 140). Austriak poszybował na odłegłość 131,5 oraz 132m. Na drugim stopniu podium ponownie stanął Klemens Murańka. 18-latek z Zakopanego oddał skoki na 129,5 oraz 133m. Trzecie miejsce zajął David Zauner (129 i 133m).
( 9 Grudnia 2012)
PŚ w Soczi: Kofler triumfuje, dobry występ Kubackiego i Kota!

Drugi konkurs Pucharu Świata na olimpijskiej skoczni w Soczi wygrał Andreas Kofler. Austriak, po skoku na odległość 101,5 m prowadził już na półmetku. W drugiej serii wylądował on na 102,5 metrze, co spowodowało, że triumfował z prawie dziesięciopunktową przewagą nad drugim Richardem Freitagiem.
PŚ w Soczi: Schlierenzauer triumfuje, punkty Kota i Kubackiego

Gregor Schlierenzauer odniósł 42. zwycięstwo w karierze. Austriak, z przewagą 5,3 punktu nad drugim Severinem Freundem, wygrał konkurs Pucharu Świata na olimpijskiej skoczni w Soczi.  Maciej Kot zajął 28 lokatę a Dawid Kubacki 30-ą
( 8 Grudnia 2012)
PK w Ałmatach: Kraft wygrywa, Klemens Murańka drugi!

Austriak Stefan Kraft skokami na 136,5 i 133,5m zapewnił sobie zwycięstwo w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. Na drugim miejscu uplasował się Klemens Murańka, który poszybował na 131,5 i 128,5m. Na najniższym stopniu podium stanął David Zauner (132,5 i 131m).
PŚ w Soczi: Hlava wygrywa kwalifikacje, dobre skoki Polaków

Kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Soczi, bedącego jednocześnie próbą przedolimpijską, wygrał Lukas Hlava (130,2 pkt.). Czech poszybował na odległość aż 108 metrów. Polacy w komplecie przebrnęli przez kwalifikacje, co oznacza, że w konkursie zobaczymy czterech naszych reprezentantów.
( 7 Grudnia 2012)
Wojciech Fortuna mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Sapporo (1972) pozdrawia czytelników Podhale - Sport.

Po ostatnich startach naszych skoczków porosiliśmy o komentarz Wojciecha Fortunę, który radzi cierpliwość