Skoki
  Kombinacja

Skoki
PS w skokach Zakopane 9 Polaków w jutrzejszym konkursie

Dziewięciu Polaków zobaczymy w piatkowym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem.   Będą to: Adam Małysz, Kamil Stoch, Łukasz Rutkowski, Krzysztof Miętus, Marcin Bachleda, Stefan Hula, Grzegorz Miętus, Andrzej Zapotoczny i Dawid Kubacki. W grupie kwalifikującej się  najdalej - 133 m skoczył Matti Hautamaeki. Adam Małysz wylądował na 130 m a tylko metr dalej w grupie najlepszych skoczków PŚ skoczył Gregor Schlierenzauer .    W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 21 Stycznia 2010)
Narty Party z fińskimi skoczkami w zakopiańskim AMPSTRONGU!

Fińscy skoczkowie zagrają dwa koncerty podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem. Zespół The Kroisos, który tworzą wielokrotni reprezentanci Finlandii w skokach narciarskich: Jussi Hautamäki (bas) i Ville Kantee (teksty, muzyka, gitara, wokal), a także Olli Happonen (perkusja) oraz Jarkko Saapunki (teksty, muzyka, gitara) wystąpi w klubie Ampstrong 22 i 23 stycznia.
( 20 Stycznia 2010)
Skład kadry na Puchar Świata w Zakopanem

Już w najbliższy czwartek rozpoczyna się Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Do zimowej stolicy Polski zawita czołówka najlepszych skoczków świata. My będziemy mogli wystawić aż dwunastu zawodników w obu konkursach.
( 19 Stycznia 2010)
Hymn Pucharu Świata Zakopane
(żródło: Biuro Prasowe PŚ Zakopane 2010)

Biuro Prasowe Pucharu Świata udostępnia wszystkim mediom oraz kibicom BEZPŁATNIE hymn Pucharu Świata Zakopane 2010!!! Organizatorzy Biura Prasowego Pucharu Świata Zakopane 2010 informują, iż oficjalny hymn Pucharu Świata jest już dostępny do pobrania na oficjalnej stronie internetowej imprezy. Pobierać hymn mogą zarówno media (telewizje, stacje radiowe, portale internetowe itp.) jak i sami kibice.
( 18 Stycznia 2010)
FIS CUP Murańka i Miętus najlepsi w Szczyrku

Polscy juniorzy zdominowali zawody FIS Cup rozgrywane na dobrze im znanym obiekcie w Szczyrku Skalite.  W obydwu konkursach zwyciężył Klemens Murańka a Grzegorz Miętus w sobotę był drugi  a w niedzielę razem z Klimkiem zajął pierwsze miejsce. W niedzielę Murańka wyrównał rekord skoczni 107 m.  W sobotę na trzecim miejscu podium stanał Jakub Kot a w niedzielę  trzeci był Stefan Lang z  Niemiec.
( 17 Stycznia 2010)
PŚ Zakopane 21-23 stycznia - ponad 90% sprzedanych biletów. Wolne miejsca już tylko w jednym sektorze

Podczas konferencji prasowej dyrektor wykonawczy zawodów Lech Nadarkiewicz poinformował, że  sprzedano juz ponad 90 procent biletów na zakopiańską edycję PŚ w skokach narciarskich. Do udziału - na dzień 15 stycznia -  zgłosiło się 14 ekip. Organizatorzy spodziewają się startu około 80 zawodników z 16-17 ekip. "Do ostaniej chwili czekamy jeszcze na Słowaków, Amerykanów i może Kanadyjczyków" - powiedział Lech Nadarkiewicz.
( 16 Stycznia 2010)
Narty Party w klubie Ampstrong w Zakopanem

Fińscy skoczkowie zagrają koncert podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem. Zespół The Kroisos, który tworzą wielokrotni reprezentanci Finlandii w skokach narciarskich: Jussi Hautamäki (bas) i Ville Kantee (teksty, muzyka, gitara, wokal), a także Olli Happonen (perkusja) oraz Jarkko Saapunki (teksty, muzyka, gitara) wystąpi w klubie Ampstrong 22 i 23 stycznia.
( 14 Stycznia 2010)
PŚ w lotach. Pięciu Polaków w serii finałowej

Pięciu polskich skoczków znalazło się w pierwszej trzydziestce niedzielnego konkursu  na skoczni mamuciej  KULM w Bad Mittendorf. Adam Małysz zajął 8 miejsce, Łukasz Rutkowski był 25-y, Krzysztof Miętus 27-y , Stefan Hula 29-y a Marcin Bachleda 30-y. Konkurs wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer.
( 10 Stycznia 2010)
PŚ w lotach. Małysz siódmy Rutkowski trzynasty.

Bardzo dobrze zaprezentowali się polscy skoczkowie podczas pierwszego konkursu  na mamuciej skoczni Kulm w Bad Mittendorf.  Adam Małysz za skoki o dł 187 ,5 m oraz 190,5 otrzymał notę 357,6 pkt i zajął 7 miejsce.  Łukasz Rutkowski wywalczył 13 pozycję ze skokami 180,5 i,180 mi notą 332,6 pkt
( 9 Stycznia 2010)
MP w Szczyrku: Adam Małysz Mistrzem Polski. Siedmiu zakopiańczyków w pierwszej dziesątce

Adam Małysz po raz 20. w swojej karierze wywalczył tytuł Mistrza Polski na skoczni w Szczyrku HS 106. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Stoch, a trzeci był Stefan Hula. Prócz Kamila Stocha w pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze sześciu zakopiańskich skoczków.
( 26 Grudnia 2009)
PK w Otepie: Miętus wygrywa drugi konkurs

Grzegorz Miętus po fenomenalnym drugim skoku zajął pierwsze miejsce w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Otepie. Tuż za Polakiem sklasyfikowany został David Unterberger. Trzecie miejsce na podium podzielili między sobą Jernej Damjan oraz Felix Schoft.
( 21 Grudnia 2009)
PS W skokach - trzech Polaków w serii finałowej w Engelbergu.

Trzech Polaków  zakwalifikowało się do serii finałowej podczas dzisiejszego konkursu skoków Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Kamil Stoch zajal 10 miejsce, Adam Małysz  był 12-y a Krzysztof Miętus 22-i.
( 18 Grudnia 2009)
Skoki narciarskie Najlepszy występ Polaków w historii Pucharu Świata

Czterech Polaków w pierwszej 15. Pucharu Świata, w tym dwóch w pierwszej dziesiątce. Wspaniały mikołajkowy prezent przygotowali nam dziś polscy skoczkowie startujący w drugim konkursie w norweskim Lillehammer. Najlepszym poskim skoczkiem był w niedzielę Kamil Stoch ( AZS Zakopane) - który zajął 7 miejsce.
( 6 Grudnia 2009)
PŚ w skokach. Piąte miejsce Polaków w konkursie drużynowym

Polska drużyna w składzie Kamil Stoch , Krzysztof Miętus, Piotr Zyła i Adam Małysz zajęła piąte miejsce w drużynowym konkursie skoków w fińskim Kuusamo. Konkurs wygrali Austriacy.
( 27 Listopada 2009)
Inauguracyjne kwalifikacje Pucharu Świata w skokach Zakopiańczycy w konkursie.

Czterech polskich skoczków zakwalifikowało się dzisiaj do sobotniego konkursu indywidualnego w Kuusamo, który rozpocznie karuzelę Pucharu Świata w  skokach. W sobotnim konkursie zobaczymy Kamila Stocha, Marcina Bachledę , Łukasza Rutkowskiego i  Grzegorza Miętusa.