MSJ w skokach 2009 Strbskie pleso. Brązowy medal Polskiej drużyny!!
(żródło: fot. A. Gładecki)

W rozegranym w piątek  drużynowym  konkursie skoków  o Mistrzostwo Świata Junorów Polacy powtórzyli ubiegłoroczny sukces z Zakopanego i zdobyli brązowy medal.  W skład trzeciej ekipy świata wchodzili: Maciej i Jakub Kot, Grzegorz Miętus i Andrzej Zapotoczny . Wszyscy  są zawodnikami Startu Krokiew Zakopane. W galerii kilka fot M. P!!!
( 6 Lutego 2009)
MŚ Juniorów w Strbskim Plesie Maciej Kot wicemistrzem świata na skoczni HS 100

Zakopiańczyk Maciej Kot  wywalczył srebrny medal  w indywidualnym konkursie skoków na skoczni HS 100 ( Jarmolikovy mostik)  podczas Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywanych od  czwartku w Strbskim Plesie.  Polak za skoki o długości 92,5 oraz 96,5 m uzyskał notę 249 pkt. Wyprzedził go tylko Austriak Lukas Mueller(93 i 98 m 253 pkt). Na trzecim miejscu podium stanął Fin Ville Larinto(90,97,246 pkt)
( 5 Lutego 2009)
Pięciu skoczków na Mistrzostwa Świata Juniorów w Szczyrbskim Plesie

Pięciu polskich skoczków wystąpi w mistrzostwach świata juniorów w słowackim Strbskim Plesie. Są to: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Andrzej Zapotoczny, Grzegorz Miętus oraz Jakub Kot.
( 3 Lutego 2009)
Łukasz Rutkowski 15- w PK w Titisee-Neustadt

W sobotnim konkursie skoków  PK w Titisee-Neustadt  ŁukaszRutkowski zajął 15 miejsce.  Rafał Słiz uplasował się na 22 pozycji a Dawid Kowal był 30-y Zawody zwyciężył Czech Jakub Janda
( 31 Stycznia 2009)
Zakopiańczycy na zawodach PK w Titisee- Neustadt

Łukasz Rutkowski, Dawid Kowal i Wojciech Gąsienica Kotelnicki z Zakopanego będą razem z Rafałem Śliżem reprezentować Polskę podczas weekendowych zawodów Pucharu Kontynentalnego w Titisee- Neustadt.
( 29 Stycznia 2009)
Kadra Polskich skoczków do Vancouver bez Łukasza Rutkowskiego

Jak podaje PZN podczas kolejnych zawodów Pucharu Świata, które odbędą się w kanadyjskim Vancouver  Polskę reprezentowacćbędą Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Marcin Bachleda i Stefan Hula. Łukasz Rutkowski z powodu inferkcji musi zażywać antybiotyki i do Kanady nie pojedzie.
( 20 Stycznia 2009)
Sobotni Konkurs PS w Zakopanem wygrywa Gregor Schlierenzauer. Małysz 12-y

Drugi konkurs skoków PS w Zakopanem wygrał w pięknym stylu Austriak Gregor Schlierenzauer, któremu w drugiej serii zaledwie 1,5 m brakło do wyrównania rekordu Svena Hannawalda(140m) Drugie miejsce z  odległościami 130 i 136,5 wywalczył wczorajszy triumfator Wolfgang Loitzl. Trzeci na Wielkiej Krokwi w sobotę był Simon Amman, który lądował na 127,5 oraz 134 m.  Fotoreportaż I  w tej galerii!!!  Fotoreportaż II w tej galerii!!!
( 17 Stycznia 2009)
Pś w Zakopanem Siedmiu Polaków w finałowej serii!!!

Tego jeszcze  nie było- aż siedmiu polskich skoczków zakwalifikowało się do finałowej serii. Piątkowy konkurs wygrał  Austriak Wolfgang Loitzl, który wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Gregora Schlierenzauera i Martina Schmitta. Adam Małysz zajął ostatecznie  8 miejsce. W klasyfikacji generalnej PŚ Małysz awansował na 25 miejsce.   Fotoreportaż - Portrety tutaj !!!!! Fotoreportaż ze skoczni i dekoracji tutaj!!!
( 16 Stycznia 2009)
Puchar Świata kwalifikacje. 10 Polaków w piątkowym konkursie.

Czwartkowe kwalifikacje były bardzo emocjonujące. Wszyscy nasi zawodnicy zakwalifikowali się do piątkowego konkursu Pucharu Świata.  Adam Małysz  skakał przy pogarszonych warunkach- uzyskał 124 m i uplasował się na 4 miejscu. Warto wspomnieć iż w drugiej serii treningowej uzyskał najdłuższą odległośc 136 m . Fotoreportaż z kwalifikacji już dostępny tutaj!!!!!
( 15 Stycznia 2009)
Puchar Świata w Zakopanem Znamy już składy większości ekip

W najbliższy piątek i sobotę na Wielkiej Krokwi zmagać się będą najlepsi skoczkowie z całego świata.  Lista startujacych jeszcze nie jest ostateczna ale już wiadomo że nie przyjadą najlepsi fińscy skoczkowie:  Harri Olli, Ville Larinto oraz Mati Hautameki. Zabraknie również Norwegów: Andersa Jacobsena, Bjoerna Einara Romoerena i Johana Remena Evensena.
( 12 Stycznia 2009)
FIS Cup w Harrachovie: Ponownie dwóch Polaków na podium!

Richard Freitag ponownie triumfował w zawodach FIS Cup w Harrachovie. Niemiec lądował na 97,5 m i 98,5 m. Na drugim miejscu znalazł się Dawid Kowal (95,5 m i 98 m), a na trzecim - Kuba Kot (96,5 m i 97,5 m).
PK w Sapporo- czterech Polaków w czołowej 30-tce

W niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego aż czterech Polaków zostało sklasyfikowanych w czołowej trzydziestce zawodów.  Krzysztof Miętus zajał 18 pozycję,Klemens Murańka był 23 , Dawid Kubacki 29 a Andrzej Zapotoczny 30-ą.
FIS Cup w Harrachovie: Dwóch Polaków na podium!

Niemiec Richard Freitag wygrał sobotni konkurs FIS Cup na skoczni HS100 w Harrachovie. Świetnie spisał się Kuba Kot, zajmując 2. miejsce, a Grzegorz Miętus zajął trzecie miejsce na podium.
( 11 Stycznia 2009)
PK w Sapporo Andrzej Zapotoczny 9-y.

W drugim konkursie skoków Pucharu Kontynentalnego w Sapporo Polak Andrzej Zapotoczny  w pięknym stylu wywalczył 9 miejsce. Dawid Kubacki uplasował się na 18 miejscu a Klemens Murańka był 30-ty
( 10 Stycznia 2009)
Jeszcze kilka dni do Pucharu Świata w skokach w Zakopanem

Jeszcze kilka dni dzieli nas od kolejnych emocji, jakie czekają  kibiców skoków narciarskich .  Dwa wieczorne konkursy w Zakopanem  najlepszych skoczków swiata  to kolejny festiwal sportu pod Giewontem.   Trwają ostatnie przygotowania przed tymi zawodami.